Naša rýchlokorčuliarka na krátkej dráhe Tatiana Bodóová obsadila na ZOH v Soči 29. miesto + DOPLNENÉ

Soči 15. februára (TASR) - Slovenská šortrekárka Tatiana Bodóová pri svojej historickej účasti na ZOH v Soči obsadila v druhej rozjazde piate miesto a nepostúpila do semifinále. V kvalifikácii na 1500 m vzdialenosti dosiahla čas 2:31,788 minúty. Do semifinále postúpili prvé tri pretekárky. Rozjazdu vyhrala Talianka Arianna Fontanová pred domácou Oľgou Beljakovou a Japonkou Ayuko Itovou.
      
Bodóovej nevyšlo ani atakovanie slovenského rekordu (2:25,847), ktorý vytvorila v rámci Svetového pohára v talianskom Turíne a obsadila 30. pozíciu. Práve tento výsledok, spoločne s výsledkom z ruskej Kolomne (2:42,689 - 47. pozícia), jej zabezpečili miestenku na ZOH v Soči. Slovenská šortrekárka napokon obsadila 29. pozíciu.
 
"Poznala som svoje reálne šance, vedela som, že nevyhrám svoju rozjazdu a užívala som si účasť na ZOH. Čo sa týka aklimatizácie, tak som nepociťovala žiadny rozdiel. Snáď iba v tom, že sa mi ťažšie jazdilo, keďže je tu veľmi teplo a my v Spišskej Novej Vsi máme veľkú zimu. Z toho vyplývalo, že ma viac boleli nohy, puchli mi v korčuliach, no nie je to až taký veľký rozdiel," uviedla Bodóová, ktorá pricestovala do dejiska ZOH v Soči dva dni pred štartom pretekov. "Nepociťovala som žiadnu nervozitu, skôr som sa bála a mala stres počas kvalifikácie a tu to bol už skôr relax. Snažila som si to užiť, pretože som vedela, na čo mám," dodala.

Hlavnou disciplínou Bodoóvej je 1000 m vzdialenosť, na tejto trati však v kvalifikácii na ZUOH neuspela. "Tisícka bola moja trať, chcela som sa kvalifikovať práve na nej. Túto sezónu sa mi však veľmi nedarilo. Neviem čím to bolo, pretože som trénovala to isté a možno i viac ako v predchádzajúcej sezóne a tá bola omnoho lepšia. Budem sa snažiť a trénovať, aby som sa dostala na ďalšie ZOH," konštatovala Bodóová, ktorej vyjadrenia sprostredkoval pre TASR hlavný tlačový atašé slovenskej výpravy na ZOH v Soči Ľubomír Souček.

Zlato získala napokon čínska šortrekárka Čou Jang a obhájila prvenstvo spred šytroch rokov. V Korčuliarskom paláci Ľadovec triumfovala pred Šim Suk Hee z Kórejskej republiky a Taliankou Ariannou Fontanovou. Pre 22-ročnú Číňanku to bola už tretia zlatá medaila zo ZOH, keď k dvom triumfom na 1500 m (Soči, Vancouver) pridala i zlato zo štafety na 3000 m (Vancouver). O päť rokov mladšia Kórejčanka zažila pod piatimi kruhmi premiéru a hneď zaknihovala striebro. Fontanová po striebre na 500 m trati získala v Rusku i bronz. Na konte má celkovo štyri medaily, dve bronzové získala vo Vancouveri 2010 (500 m) v Turíne 2006 (štafeta na 3000 m).

Výsledky - kvalifikácia 1500 m, ženy - 2. rozjazda: 1. Fontanová (Tal.) 2:29,645, 2. Beljaková (Rus.) 3. Itová (Jap.) 2:30,354, 4. Simonovová (Kaz.) 2:30,499, 5. Tatiana BODÓOVÁ (SR) 2:31,788, 6. Elise Christieová (V. Brit.) bez času. Finálové výsledky: 1. Čou (Čína) 2:19,140 min, 2. Suk-hi (Kór. rep.) 2:19,239, 3. Fontanová (Tal.) 2:19,416,  ... 29. Tatiana BODÓOVÁ (SR) 2:31,788.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím