Naši hokejisti pôjdu na ZOH v Soči so slovami slovenskej hymny na dresoch

Bratislava 5. novembra (TASR) - Slovenskí hokejisti budú počas zimnej olympiády v Soči hrať v nových dresoch, ktoré zdobia slová štátnej hymny. Kolekciu predstavili v utorok krátko pred zrazom národného tímu pred Nemeckým pohárom. Na nových dresoch dominujú symboly Slovenska. Okrem slov hymny samozrejme nechýba ani štátny znak a slovenská trikolóra. Reprezentanti dostali bielu a modrú verziu.

"Nové dresy, v bielej a modrej farbe, budú mať premiéru na zimných olympijských hrách v Soči vo februári budúceho roku. Slovenská reprezentácia v nich potom bude taktiež hrať na nasledujúcich štyroch svetových šampionátoch, počnúc majstrovstvami sveta v bieloruskom Minsku v máji 2014," povedal generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Otto Sýkora. "Dostali sme možnosť pripraviť návrh nového dresu. Rozhodli sme, že dres hokejovej reprezentácie budú zdobiť aj slová štátnej hymny," uviedol prezident SZĽH Igor Nemeček.

Nové dresy vyrobili s použitím najmodernejších technológií. Majú obmedzené švy, čo umožnilo zníženie hmotnosti dresu, špeciálne vetranie po stranách poskytuje hráčom väčší komfort pri zápase a tvarované rukávy umožňujú väčší rozsah pohybu. Každý je navyše vyrobený zo sedemnástich recyklovaných PET fliaš. Fanúšikovia si môžu zakúpiť dresy od decembra 2013.

Pri príprave materiálov pre prezentáciu nového dresu sa podieľal Milan Bartovič, kapitán Slovana Bratislava a jeden z dlhoročných reprezentačných útočníkov. "Bola to pre mňa nová výzva a priznám sa, že pri fotení sme si užili veľa zábavy. Mal som možnosť ako prvý hráč obliecť si tento dres, jeho vizuál na mňa zapôsobil len v tom pozitívnom zmysle. Vložiť slová hymny na dres bol skvelý nápad," povedal Bartovič.

Na utorkovej prezentácii nechýbal ani Branko Radivojevič, ktorý povedal: "Nové dresy sú podľa mňa veľmi pekné, v porovnaní s ostatnými krajinami máme zatiaľ najkrajšie. Kvalita a dizajn sú na vysokej úrovni. Myslím si, že môžeme byť spokojní. Tá hymna na nich je tiež niečo špeciálne."© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri