Neexistuje žiadna bezprostredná hrozba, tvrdí šěf bezpečnosti na ZOH v Soči

Soči 30. januára (TASR) - Každý je v bezpečí a neexistuje žiadna bezprostredná hrozba terorizmu, vyhlásil vo štvrtok šéf bezpečnosti na ZOH v Soči Alexej Lavričev.

"Momentálne nie je žiadna bezprostredná hrozba. Situácia je pod kontrolou," cituje agentúra dpa slová Lavričeva. Ten novinárom v Olympijskom parku povedal, že aktuálny stav takto hodnotia aj zástupcovia tajných služieb z ostatných krajín, ktorí sú v nasadení v súvislosti s hrami v Soči.

Rusko nasadilo do dejiska ZOH desaťtisíce policajtov a vojakov a úzko spolupracuje aj s NATO a tajnými službami USA a západných krajín. Soči je pod stálym dohľadom desiatok agentov ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB).

Terorizmom na zimnej olympiáde vlani pohrozili islamskí militanti z blízkeho severkoaukazského regiónu. Pri dvoch decembrových útokoch v asi 700 km vzdialenom Volgograde prišlo o život 34 ľudí.
 
Paríž 30. januára (TASR) - Francúzska výprava bude mať počas ZOH v Soči špeciálnu ochranu. O jej bezpečnosť sa postará francúzska národná polícia i príslušníci elitných protiteroristických jednotiek. Uviedla to vo štvrtok francúzska ministerka športu Valerie Fourneyronová.

"Urobili sme všetko pre to, aby naši športovci a fanúšikovia boli v bezpečí," povedala Fourneyronová pre periodikum Le Parisien s tým, že v akcii budú špeciálne jednotky ozbrojených síl (GIGN) i polície (RAID) a francúzska tajná služba DGSE chce úzko spolupracovať s ruskými predstaviteľmi. Francúzsko vyšle do Ruska 116 športovcov.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri