Neexistuje žiadna bezprostredná hrozba, tvrdí šěf bezpečnosti na ZOH v Soči

Soči 30. januára (TASR) - Každý je v bezpečí a neexistuje žiadna bezprostredná hrozba terorizmu, vyhlásil vo štvrtok šéf bezpečnosti na ZOH v Soči Alexej Lavričev.

"Momentálne nie je žiadna bezprostredná hrozba. Situácia je pod kontrolou," cituje agentúra dpa slová Lavričeva. Ten novinárom v Olympijskom parku povedal, že aktuálny stav takto hodnotia aj zástupcovia tajných služieb z ostatných krajín, ktorí sú v nasadení v súvislosti s hrami v Soči.

Rusko nasadilo do dejiska ZOH desaťtisíce policajtov a vojakov a úzko spolupracuje aj s NATO a tajnými službami USA a západných krajín. Soči je pod stálym dohľadom desiatok agentov ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB).

Terorizmom na zimnej olympiáde vlani pohrozili islamskí militanti z blízkeho severkoaukazského regiónu. Pri dvoch decembrových útokoch v asi 700 km vzdialenom Volgograde prišlo o život 34 ľudí.
 
Paríž 30. januára (TASR) - Francúzska výprava bude mať počas ZOH v Soči špeciálnu ochranu. O jej bezpečnosť sa postará francúzska národná polícia i príslušníci elitných protiteroristických jednotiek. Uviedla to vo štvrtok francúzska ministerka športu Valerie Fourneyronová.

"Urobili sme všetko pre to, aby naši športovci a fanúšikovia boli v bezpečí," povedala Fourneyronová pre periodikum Le Parisien s tým, že v akcii budú špeciálne jednotky ozbrojených síl (GIGN) i polície (RAID) a francúzska tajná služba DGSE chce úzko spolupracovať s ruskými predstaviteľmi. Francúzsko vyšle do Ruska 116 športovcov.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím