Nemka Sachenbacherová-Stehleová priznala pozitívnu A-vzorku, v prípade potvrdenia dopingu sa SR posunie v biatlonovom mixe na 5. miesto

Roza Chutor 21. februára (TASR) - Pozitívny dopingový test na ZOH v Soči mala podľa informácií agentúry DPA nemecká biatlonistka Evi Sachenbacherová-Stehleová. Vedenie výpravy nepotvrdí meno do výsledku analýzy B-vzorky, potvrdilo však pozitívnu A-vzorku nemeckého športovca. V piatok popoludní sa Sachenbacherová-Stehleová postavila pred novinárov a priznala sa, že ona je dopingovou hriešničkou.
      
"Vieme kto to je, ale meno vám nemôžem prezradiť. Pokiaľ mi je známe, išlo o stimulant, ktorý môžete nájsť vo výživových doplnkoch. Čiže žiadne EPO alebo iné formy krvného dopingu," uviedol hovorca Nemeckej lyžiarskej federácie Stefan Schwarzbach pre DPA a dodal, že meno dopingového hriešnika oficiálne oznámi MOV.
      
Tridsaťtriročnú Sachenbacherovú-Stehleovú nenominovali do piatkovej štafety. V pretekoch s hromadným štartom skončila v Soči na štvrtom mieste. Skúsená pretekárka, ktorá sa predtým venovala behu na lyžiach, má vo svojej zbierke celkovo päť olympijských medailí. V Salt Lake City 2002 získala zlato v bežeckej štafete na 4x5 km a o osem rokov neskôr vo Vancouveri pridala prvé miesto v tímovom šprinte.
      
Sachenbacherová-Stehleová mala problémy s dopingovými komisármi už predtým. Na ZOH 2006 v Turíne ju spoločne s ďalšími 14 športovcami suspendovali na päť dní za zvýšenú hladinu hemoglobínu.
      
Sachenbacherová v Soči bežala aj v mixe, kde Nemci skončili štvrtí pred Slovenskom (6.). Ak sa potvrdí doping, čaká ich diskvalifikácia a SR posun na 5. miesto.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím