Nemka Sachenbacherová-Stehleová priznala pozitívnu A-vzorku, v prípade potvrdenia dopingu sa SR posunie v biatlonovom mixe na 5. miesto

Roza Chutor 21. februára (TASR) - Pozitívny dopingový test na ZOH v Soči mala podľa informácií agentúry DPA nemecká biatlonistka Evi Sachenbacherová-Stehleová. Vedenie výpravy nepotvrdí meno do výsledku analýzy B-vzorky, potvrdilo však pozitívnu A-vzorku nemeckého športovca. V piatok popoludní sa Sachenbacherová-Stehleová postavila pred novinárov a priznala sa, že ona je dopingovou hriešničkou.
      
"Vieme kto to je, ale meno vám nemôžem prezradiť. Pokiaľ mi je známe, išlo o stimulant, ktorý môžete nájsť vo výživových doplnkoch. Čiže žiadne EPO alebo iné formy krvného dopingu," uviedol hovorca Nemeckej lyžiarskej federácie Stefan Schwarzbach pre DPA a dodal, že meno dopingového hriešnika oficiálne oznámi MOV.
      
Tridsaťtriročnú Sachenbacherovú-Stehleovú nenominovali do piatkovej štafety. V pretekoch s hromadným štartom skončila v Soči na štvrtom mieste. Skúsená pretekárka, ktorá sa predtým venovala behu na lyžiach, má vo svojej zbierke celkovo päť olympijských medailí. V Salt Lake City 2002 získala zlato v bežeckej štafete na 4x5 km a o osem rokov neskôr vo Vancouveri pridala prvé miesto v tímovom šprinte.
      
Sachenbacherová-Stehleová mala problémy s dopingovými komisármi už predtým. Na ZOH 2006 v Turíne ju spoločne s ďalšími 14 športovcami suspendovali na päť dní za zvýšenú hladinu hemoglobínu.
      
Sachenbacherová v Soči bežala aj v mixe, kde Nemci skončili štvrtí pred Slovenskom (6.). Ak sa potvrdí doping, čaká ich diskvalifikácia a SR posun na 5. miesto.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri