O usporiadanie ZOH 2022 sa bude uchádzať okrem Krakova ďalších 5 kandidátov

Lausanne 15. novembra (TASR, SOV) - O usporiadanie ZOH 2022 sa bude uchádzať šesť miest vrátane poľského Krakova, ktorého súčasťou kandidatúry je slovenské stredisko Jasná. Informovali o tom v piatok predstavitelia Medzinárodného olympijského výboru (MOV).

Súpermi spoločného poľsko-slovenského projektu budú Oslo (Nórsko), Štokholm (Švédsko), Peking (Čína), Ľvov (Ukrajina) a Almaty (Kazachstan). O organizátorovi zimnej olympiády sa rozhodne 31. júla 2015 na zasadnutí MOV v Kuala Lumpur

"S radosťou môžem oznámiť, že do stanového termínu 14. novembra  doručilo svoju kandidatúru na ZOH 2022 šesť miest. Všetci kandidáti chápu, aké benefity sú spojené s organizovaním olympiády a aké dlhotrvajúce dedičstvo to môže priniesť pre jednotlivé regióny," zdôraznil prezident Medzinárodného olympijského výboru Thomas Bach.

Poľsko-slovenská kandidatúra počíta s tým, že na Slovensku sa budú konať súťaže v alpskom lyžovaní s centrom v Jasnej. Hokejový turnaj privítajú Katovice, Osvienčim i Krakov. V centre ZOH v Krakove bude aj otvárací a záverečný ceremoniál i všetky korčuliarske disciplíny, pre ktoré má vo štvrti Czyzyny vyrásť najväčšia krytá hala v Poľsku. V Zakopanom sa uskutočnia súťaže v severskom lyžovaní, biatlone a snoubordingu. V Myšlenicach, na ceste medzi Krakovom a Zakopaným, má vyrásť sánkarská a bobová dráha s predpokladanými výdavkami 24 až 48 miliónov eur.

Autor: TASR, SOV

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím