O usporiadanie ZOH 2022 sa bude uchádzať okrem Krakova ďalších 5 kandidátov

Lausanne 15. novembra (TASR, SOV) - O usporiadanie ZOH 2022 sa bude uchádzať šesť miest vrátane poľského Krakova, ktorého súčasťou kandidatúry je slovenské stredisko Jasná. Informovali o tom v piatok predstavitelia Medzinárodného olympijského výboru (MOV).

Súpermi spoločného poľsko-slovenského projektu budú Oslo (Nórsko), Štokholm (Švédsko), Peking (Čína), Ľvov (Ukrajina) a Almaty (Kazachstan). O organizátorovi zimnej olympiády sa rozhodne 31. júla 2015 na zasadnutí MOV v Kuala Lumpur

"S radosťou môžem oznámiť, že do stanového termínu 14. novembra  doručilo svoju kandidatúru na ZOH 2022 šesť miest. Všetci kandidáti chápu, aké benefity sú spojené s organizovaním olympiády a aké dlhotrvajúce dedičstvo to môže priniesť pre jednotlivé regióny," zdôraznil prezident Medzinárodného olympijského výboru Thomas Bach.

Poľsko-slovenská kandidatúra počíta s tým, že na Slovensku sa budú konať súťaže v alpskom lyžovaní s centrom v Jasnej. Hokejový turnaj privítajú Katovice, Osvienčim i Krakov. V centre ZOH v Krakove bude aj otvárací a záverečný ceremoniál i všetky korčuliarske disciplíny, pre ktoré má vo štvrti Czyzyny vyrásť najväčšia krytá hala v Poľsku. V Zakopanom sa uskutočnia súťaže v severskom lyžovaní, biatlone a snoubordingu. V Myšlenicach, na ceste medzi Krakovom a Zakopaným, má vyrásť sánkarská a bobová dráha s predpokladanými výdavkami 24 až 48 miliónov eur.

Autor: TASR, SOV

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X