Video

OHM: Luknárová najrýchlejšia aj v C1, Kubiš ide do finále, Meriač má obrovskú smolu

Ján Šiller

Buenos Aires 16. októbra (SOV) - Čerstvá šampiónka Emanuela Luknárová po triumfe v slalome K1 dnes získala medailu i v slalome C1. O ceste Slovenky za druhým kovom si môžete prečítať TU.

Cyklista Lukáš Kubiš dnes v disciplíne Cross-country Short Circuit štartoval v prvej z dvoch kvalifikačných jázd. Siedmym najrýchlejším časom postúpil do 20 členného finále. V ňom obsadil 14. miesto so stratou 30 sekúnd na najrýchlejšieho Maďara Erika Fettera a získal pre slovenský tím 3 body. Tomáša Meriača prenasleduje obrovská smola. Predvčerom sa nevyhol nepríjemnému pádu, vo včerajších pretekoch mu spadla reťaz a dnes tiež. Družstvo Slovákov má po 4 disciplínach dovedna 5 bodov, čo ho radí na predposledné 19. miesto. Lídri z Kazachstanu majú 308 bodov.

Lukáš Kubiš: "Dnes som v Cross-Country Circuit chytil tú ťažšiu a vyrovnanejšiu skupinu v kvalifikácii, ale nestratil som motiváciu. Už ráno som uvažoval nad postupom do finále a nakoniec to vyšlo. Bol som spokojný so svojím výkonom, pretože som zajazdil siedmy najrýchlejší čas z oboch kvalifikácii. Dosť ma mrzeli Tomášove technické problémy, ktoré mu znemožnili postup do finále, pretože sme tam chceli byť obaja. Vo finále som mal o niečo horší štart ako v kvalifikácii, ale stále som sa pohyboval v polovici štartového poľa. Asi dve kolá pred cieľom dvaja pretekári predo mnou nechali dieru a rozdelili skupinu. Napokon sa mi podarilo vyhrať druhú skupinu a bolo z toho celkové 14. miesto. So svojím výsledkom nie som celkom spokojný, pretože viem, že som mal aj na viac. Zároveň som rád, že som to obišiel bez akýchkoľvek problémov."

Dnešné hodnotenie trénera cyklistov Milan Novosad.