Olympijský klub Prešov oslávil Medzinárodný deň športu pre rozvoj a mier Jarným behom

Prešov - Olympijský klub Prešov oslávil premiérový Medzinárodný deň športu pre rozvoj a mier zorganizovaním Jarného behu, ktorý bol ouvertúrou bežeckej sezóny v metropole Šariša. Spoluorganizátormi Jarného behu boli Fakulta športu Prešovskej univerzity a Oblastný bežecký spolok Prešov. Podpredsedníčka Olympijského klubu Prešov docentka Viera Bebčáková zdôraznila, že šport a športové aktivity sú univerzálnym jazykom spoločnosti a sú dôležité v každom veku. Viera Bebčáková najrýchlejších bežcov a bežkyne dekorovala medailami a pohármi. Štartovalo 62 vytrvalcov a vytrvalkýň. Najstarším aktérom na sedemkilometrovej trati bol športový nezmar Jozef Štec narodený v roku 1936 - v kategórii nad 70 rokov zvíťazil časom 37:14 min.
 
Výsledky:
Muži (7 km): 1. Filip Džubara (Obalservis Košice) 22:50 min, 2. Adrián Vavrek (Dulova Ves, okr. Prešov) 22:51, 3. Tomáš Kamas (ŠKP Spišská Nová Ves) 23:01.

Ženy (7 km): 1. Lívia Krajňáková (Obalservis Košice) 27:59, 2. Alexandra Balogová (Biatlon ŠK Prešov) 29:22, 3. Lucia Iľková (Prešov) 29:36.

Autor: OK Prešov

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím