Olympionici a priaznivci olympizmu udeľovali Krištáľového páva a cenu fair play za rok 2013 okresu Prievidza

PRIEVIDZA 21. februára (OK Prievidza) - Olympijský klub Prievidza v spolupráci s mestami Prievidza, Handlová, Bojnice, Nováky a Združenie miest a obcí hornej Nitry zorganizovali vyhlásenie najúspešnejších športovcov, Zľava: podpredseda OK Prievidza Peter Tichý, otec najlepšej športovkyne v okrese Prievidza Zuzany Zlochovej a Jozef Lohyňa po odovzdaní ceny Krištáľového pávatrénerov, kolektívov a funkcionárov. Organizátori udeľovali cenu Krištáľového páva a ceny fair play za rok 2013 okresu Prievidza.

V Dome kultúry v Prievidzi sa 21. februára zišla široká športová rodina na čele s čestným členom Slovenského olympijského výboru a predsedom Združenia olympijských klubov SR (ZOK SR) Ivanom Čiernym. Ozdobou vyhlasovania bola prítomnosť bronzového medailistu z OH v Soule 1988 Jozefa Lohyňu, jeho trénera Mikuláša Timku, futbalového reprezentanta z OH v Sydney 2000 Miloša Kršku a vodnopólistov z OH v Sydney 2000 Petra Nižného s Michalom Gogolom.

Víťazom a držiteľom ceny Krištáľového páva za rok 2013 v okrese Prievidza sa stala Zuzana Zlochová, tenistka TK Baník Prievidza.

Víťazom v kategórií mládež sa stal majster Európy v kanoistike  K-2 na 500 m Denis Myšák z KRK Nováky. Predseda ZOK SR Ivan Čierny a podpredseda OK Prievidza Peter Tichý odovzdávajú cenu fair play zástupcom Dominika Huttu a Ľudovíta Vojtka - primátorovi Novák Dušanovi Šimkovi a primátorovi Handlovej Rudolfovi Podobovi.

Cena fair play za celoživotné pôsobenie v duchu fair play za rok 2013 bola udelená tenisovému nestorovi z klubu Nováky Dominikovi Huttovi a bývalému ľahkoatletickému reprezentantovi ČSSR v maratóne.  Ľudovítovi Vojtkovi - in memoriam.

Popri hlavných cenách večera boli ocenené aj najúspešnejšie kolektívy, tréneri, funkcionári a podporovatelia športu a športových podujatí za rok 2013. Počas slávnostného programu odzneli pozdravy pre slovenských olympionikov na XXII. ZOH 2014 a prianie mnohých úspechov na XI. zimných paralympijských hrách v Soči.

Autor: OK Prievidza

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím