Olympionici a priaznivci olympizmu udeľovali Krištáľového páva a cenu fair play za rok 2013 okresu Prievidza

PRIEVIDZA 21. februára (OK Prievidza) - Olympijský klub Prievidza v spolupráci s mestami Prievidza, Handlová, Bojnice, Nováky a Združenie miest a obcí hornej Nitry zorganizovali vyhlásenie najúspešnejších športovcov, Zľava: podpredseda OK Prievidza Peter Tichý, otec najlepšej športovkyne v okrese Prievidza Zuzany Zlochovej a Jozef Lohyňa po odovzdaní ceny Krištáľového pávatrénerov, kolektívov a funkcionárov. Organizátori udeľovali cenu Krištáľového páva a ceny fair play za rok 2013 okresu Prievidza.

V Dome kultúry v Prievidzi sa 21. februára zišla široká športová rodina na čele s čestným členom Slovenského olympijského výboru a predsedom Združenia olympijských klubov SR (ZOK SR) Ivanom Čiernym. Ozdobou vyhlasovania bola prítomnosť bronzového medailistu z OH v Soule 1988 Jozefa Lohyňu, jeho trénera Mikuláša Timku, futbalového reprezentanta z OH v Sydney 2000 Miloša Kršku a vodnopólistov z OH v Sydney 2000 Petra Nižného s Michalom Gogolom.

Víťazom a držiteľom ceny Krištáľového páva za rok 2013 v okrese Prievidza sa stala Zuzana Zlochová, tenistka TK Baník Prievidza.

Víťazom v kategórií mládež sa stal majster Európy v kanoistike  K-2 na 500 m Denis Myšák z KRK Nováky. Predseda ZOK SR Ivan Čierny a podpredseda OK Prievidza Peter Tichý odovzdávajú cenu fair play zástupcom Dominika Huttu a Ľudovíta Vojtka - primátorovi Novák Dušanovi Šimkovi a primátorovi Handlovej Rudolfovi Podobovi.

Cena fair play za celoživotné pôsobenie v duchu fair play za rok 2013 bola udelená tenisovému nestorovi z klubu Nováky Dominikovi Huttovi a bývalému ľahkoatletickému reprezentantovi ČSSR v maratóne.  Ľudovítovi Vojtkovi - in memoriam.

Popri hlavných cenách večera boli ocenené aj najúspešnejšie kolektívy, tréneri, funkcionári a podporovatelia športu a športových podujatí za rok 2013. Počas slávnostného programu odzneli pozdravy pre slovenských olympionikov na XXII. ZOH 2014 a prianie mnohých úspechov na XI. zimných paralympijských hrách v Soči.

Autor: OK Prievidza

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri