Paulína Fialková v pretekoch SP v Östersunde na 15 km piata

Östersund 29. novembra (TASR) - Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila vo vytrvalostných pretekoch úvodného kola Svetového pohára vo švédskom Östersunde 5. miesto a na 15 km trati si vyrovnala kariérne maximum. Zvíťazila Bieloruska Nadežda Skardinová pred Nórkou Synnoeve Solemdalovou (+2,9)) a Ukrajinkou Julijou Džimovou (+12,0), piata Paulína Fialková zaostala za Skardinovou o 32,2 sekundy.

Medzi 102 štartujúcimi chýbali z elity okrem Nemky Dahlmeierovej a Češky Koukalovej aj Anastasia Kuzminová, ktorá si zvolila po záťaži v nedeľných miešaných štafetách dôkladnejší oddych. Ako prvá z trojice Sloveniek vybehla na trať Ivona Fialková (strelecká bilancia 0-1-0-3), upozornila na seba rýchlym behom i poprednými priebežnými priečkami, aj keď netrafila štvrtý terč v úvodnej stojke. Trpkosť prežila pri troch nevybielených terčoch na záverečnej stojke, ktorými sa pripravila o popredné umiestenie i o body do SP. Paulína Fialková (0-0-0-1) bola od svojej sestry rýchlejšia a v priebežnom poradí po druhej streľbe viedla. Bravúrne zvládla aj druhú ležku, na medzičase bola opäť prvá a nasmerovala sa už jasne na víťazstvo. Aj keď prvú ranu v záverečnej stojke netrafila, priebežne zostala pri skvelom behu piata. Jej súboj na diaľku s Nórkou Synnoeve Solemdalovou, Ukrajinkami Džimovou, Valj Semerenkovou a Bieloruskou Skardinovou bol mimoriadne dramatický. Po záverečnej streľbe viedla Solemdalová pred Skardinovou (+2,2), Džimovou (+14,0), Semerenkovou (+25,2) a P. Fialkovou (+33,1). Finiš P. Fialkovej bol na hranici možností, keď si úplne siahla na dno síl, vyčerpaná klesla na zem, no zostala na piatej priečke. Vyrovnala si tak kariérne maximum z vlaňajšej sezóny, keď vo fínskom Kontiolahti dobehla v stíhacích pretekoch taktiež piata.

Výsledky - vytrvalostné preteky na 15 km: 1. Skardinová (Biel.) 42:57,4 (0 tr. min), 2. Solemdalová (Nór.) +2,9 (0), 3. Džimová 12,0 (0), 4. Valj Semerenková (obe Ukr.) 30,1 (0), 5. PAULÍNA FIALKOVÁ (SR) 32,2 (1), ... 49. Ivona Fialková 4:03,8 (4), 67. Terézia Poliaková (obe SR) 6:02,8 (3).© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X