Paulína Fialková v pretekoch SP v Östersunde na 15 km piata

Östersund 29. novembra (TASR) - Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila vo vytrvalostných pretekoch úvodného kola Svetového pohára vo švédskom Östersunde 5. miesto a na 15 km trati si vyrovnala kariérne maximum. Zvíťazila Bieloruska Nadežda Skardinová pred Nórkou Synnoeve Solemdalovou (+2,9)) a Ukrajinkou Julijou Džimovou (+12,0), piata Paulína Fialková zaostala za Skardinovou o 32,2 sekundy.

Medzi 102 štartujúcimi chýbali z elity okrem Nemky Dahlmeierovej a Češky Koukalovej aj Anastasia Kuzminová, ktorá si zvolila po záťaži v nedeľných miešaných štafetách dôkladnejší oddych. Ako prvá z trojice Sloveniek vybehla na trať Ivona Fialková (strelecká bilancia 0-1-0-3), upozornila na seba rýchlym behom i poprednými priebežnými priečkami, aj keď netrafila štvrtý terč v úvodnej stojke. Trpkosť prežila pri troch nevybielených terčoch na záverečnej stojke, ktorými sa pripravila o popredné umiestenie i o body do SP. Paulína Fialková (0-0-0-1) bola od svojej sestry rýchlejšia a v priebežnom poradí po druhej streľbe viedla. Bravúrne zvládla aj druhú ležku, na medzičase bola opäť prvá a nasmerovala sa už jasne na víťazstvo. Aj keď prvú ranu v záverečnej stojke netrafila, priebežne zostala pri skvelom behu piata. Jej súboj na diaľku s Nórkou Synnoeve Solemdalovou, Ukrajinkami Džimovou, Valj Semerenkovou a Bieloruskou Skardinovou bol mimoriadne dramatický. Po záverečnej streľbe viedla Solemdalová pred Skardinovou (+2,2), Džimovou (+14,0), Semerenkovou (+25,2) a P. Fialkovou (+33,1). Finiš P. Fialkovej bol na hranici možností, keď si úplne siahla na dno síl, vyčerpaná klesla na zem, no zostala na piatej priečke. Vyrovnala si tak kariérne maximum z vlaňajšej sezóny, keď vo fínskom Kontiolahti dobehla v stíhacích pretekoch taktiež piata.

Výsledky - vytrvalostné preteky na 15 km: 1. Skardinová (Biel.) 42:57,4 (0 tr. min), 2. Solemdalová (Nór.) +2,9 (0), 3. Džimová 12,0 (0), 4. Valj Semerenková (obe Ukr.) 30,1 (0), 5. PAULÍNA FIALKOVÁ (SR) 32,2 (1), ... 49. Ivona Fialková 4:03,8 (4), 67. Terézia Poliaková (obe SR) 6:02,8 (3).© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím