Petra Vlhová vyhrala úvodný slalom SP v Levi, znovu zdolala Shiffrinovú!

Levi 11. novembra (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vyhrala v sobotu úvodný slalom sezóny Svetového pohára. Vo fínskom Levi o rovnú desatinu zdolala superfavoritku, americkú šampiónku Mikaelu Shiffrinovú. Tretia skončila s výrazným odstupom 1,35 s Švajčiarka Wendy HoldenerováVlhová slávila svoj tretí triumf kariéry v SP, zaregistrovala svoje 18. umiestenie v prvej desiatke pretekov SP a po siedmy raz sa dostala na pódium. Okrem toho, že sa automaticky dostala na čelo priebežného poradia slalomu, po dvoch pretekoch je aj druhá v celkovom poradí SP, práve za svojou sobotňajšou rivalkou.    
 

"Som veľmi šťastná, je to úžasné. Bolo naozaj ťažké zdolať Mikaelu Shiffrinovú. Je rýchla, silná, a o to viac to považujem za veľký deň," povedala v cieli do mikrofónu moderátorky Petra Vlhová. Shiffrinovú zdolala druhýkrát po sebe v priamom súboji ako vôbec prvá pretekárka od čias, keď Američanka nastúpila na svoju fenomenálnu púť Svetovým pohárom, teda od decembra 2014.  "Druhé miesto je ok, pódium je pre mňa dobré. Druhé kolo bolo veľmi náročné. Vedela som, že Petra je ako kladivo, že sa môže ešte zlepšovať. Bol to skvelý súboj. V slalome som bola vždy na čele, vždy ma niekto naháňa. Nabudúce v Killingtone (v nedeľu 26. novembra) to budú pre mňa špeciálne preteky, veľmi sa na ne teším," konštatovala pre ORF Shiffrinová.      

 

"Cítila som sa výborne, bolo to však pre mňa náročné, keďže som vyhrala záverečné preteky minulej sezóny v Aspene a každý si tu preto dával na mňa pozor. Som šťastná, že som dokázala dvakrát za sebou zdolať takú silnú slalomárku, akou je Shiffrinová. Veľmi tvrdo som trénovala na olympijskú sezónu, veľmi som túžila, aby som to pretavila v pretekoch. Chcela by som sa poďakovať celému tímu. Rada by som na toto víťazstvo nadviazala aj v ďalších pretekoch Svetového pohára, až v januári začnem myslieť na olympiádu," rozrozprávala sa Vlhová stále ešte v dojazdovom areáli pre ORF.  
 

Reakcie zahraničných médií na triumf Petry Vlhovej

Eurosport: "Dramatické víťazstvo Petry Vlhovej v Levi - uchmatla ho Shiffrinovej jej spôsobom."
Reuters: "Shiffrinová utrpela zriedkavú prehru v slalome. Zdolala ju Petra Vlhová, ktorá podľa tradície dostala mláďa soba a po otcovi ho nazvala Igor."    
ESPN (USA): "Petru Vlhovú po zranení Veroniky Velez-Zuzulovej pasovali za najťažšiu súperku Mikaely Shiffrinovej. A ona nestráca čas a od začiatku sezóny potvrdzuje, že bude hlavnou rivalkou Shiffrinovej v boji o slalomové méty v olympijskej sezóne."  
La Gazzetta dello Sport (Tal.): "Šampiónka pokorená! Vo Fínsku viedla Mikaela Shiffrinová po prvom kole, ale v tom druhom neodolala tlaku Petry Vlhovej. Slovenka v ňom predviedla oslnivú jazdu.”
Le Figaro: "Nie, Mikaela Shiffrinová nie je neporaziteľná!. Našla sa jej súperka, lyžiarka, ktorá môžu slalomovú sezónu oživiť do thrilleru. Je ňou Petra Vlhová, ktorá druhýkrát po sebe dominovala nad Shiffrinovou v priamom súboji. “

Der Standard (Rak.): "Petra Vlhová ukradla Shiffrinovej šou.”

 

Výsledky slalomu Svetového pohára v Levi: 1. Petra VLHOVÁ (SR) 1:49,98 min (55,87-54,11), 2. Shiffrinová (USA) +0,10 s (55,66-54,42), 3. Holdenerová (Švaj.) +1,35 (56,86-54,47), 4. Hansdotterová (Švéd.) +2,17, 5. Meillardová (Švaj.) +2,58, 6. Dürrová (Nem.) +2,78. Celkové poradie SP (po 2 súťažiach): 1. Shiffrinová 125 b., 2. VLHOVÁ (SR) 115, 3. Rebensburgová (Nem.) a Holdenerová po 100.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X