Predposledné miesto hodnotí Igor Nemeček ako sklamanie, verí v podobný scenár ako po ZOH v Salt Lake City

Soči 20. februára (TASR) - Konečné jedenáste miesto slovenskej hokejovej reprezentácie na ZOH v Soči je podľa viceprezidenta Slovenského olympijského výboru (SOV) pre zimné športy a prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igora Nemečka sklamaním. Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka nenadviazali na výkony národného tímu spred štyroch rokov z Vancouveru, kde Slováci siahali na medailu, ale napokon skončili štvrtí. Po štyroch prehrách, jedna z nich bola po samostatných nájazdoch, obsadili v Soči predposledné miesto.
    
"Na hodnotenie si počkáme v najbližších dňoch, teraz je to ešte veľmi čerstvé. V dejisku olympiády ostávam aj s trénerom Vladimírom Vůjtekom i generálnym manažérom Ottom Sýkorom, budeme mať čas všetko si prebrať. Na budúci týždeň potom zasadne exekutíva Slovenského zväzu ľadového hokeja. Keď sme v lete začali pripravovať olympijský tím, mali sme samozrejme iné očakávania. Musíme zistiť, kde sa stala chyba a zároveň sa už sústrediť na prípravu na májové majstrovstvá sveta v Bielorusku," uviedol Igor Nemeček pre oficiálny web SZĽH hockeyslovakia.sk.
    
Realizačný tím aj napriek olympijskému neúspechu zostáva nemenný. "Tréner i celý realizačný tím majú zmluvy až do svetového šampionátu. Niekoľko hodín po zápase s Českom by som preto nerád hovoril o nejakých zmenách. Až po svetovom šampionáte sa skončí trénerovi Vůjtekovi u nás zmluva a po ňom budeme debatovať kto bude viesť mužstvo v príprave na majstrovstvá sveta 2015 v Česku. Zatiaľ nejdeme robiť unáhlené závery. Áno, opakujem, je to pre nás všetkých veľké sklamanie. S jedenástym miestom sme rozhodne nerátali. Ak by sme boli vo štvrťfinále, kam podľa mňa patríme, bolo by to v poriadku. Sme necelé tri mesiace pred majstrovstvami sveta, vieme, akú tam budeme mať skupinu, takže teraz je potrebné sa sústrediť na to, aby sme poskladali kvalitný tím a čo najlepšie na šampionáte obstáli. Najlepšie by bolo, keby sa zopakoval rok 2002, keď sme zle dopadli na olympiáde, ale na MS sme získali zlato," dodal Nemeček.
    
Podľa šéfa SZĽH musel národný tím okrem straty športovej formy bojovať aj so zraneniami. Pred turnajom vypadli zo zostavy obrancovia Ľubomír Višňovský, Dominik Graňák, Michal Sersen i útočník Marián Gáborík. "V tíme nastali ďalšie problémy počas olympiády výpadkom Tomáša Marcinka, neskôr Tomáša Kopeckého a na záver aj Ivana Baranku, čo tiež výrazne ovplyvnilo tento tím. Nemyslím si však, že by mužstvu chýbali osobnosti, či hokejová zručnosť, čo napokon ukázali naši hráči v zápase proti Rusku," cituje Nemečka hockeyslovakia.sk.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri