Prezident SOV Anton Siekel má za sebou prvých sto dní vo funkcii, priorita bola zostaviť odborné pracovné tímy

Prezident SOV Anton Siekel v paľbe novinárskych otázok na stredajšej tlačovej besede v sídle SOV. FOTO JÁN SÚKUPBratislava 15. marca (SOV) – Začiatkom marca uplynulo sto dní od nástupu Siekela do funkcie prezidenta Slovenského olympijského výboru (SOV). "Ja ich hodnotím pozitívne, je dôležité, ako ich hodnotia ostatní. Nebolo toho málo, spravili sme prvé kroky a je predčasné posudzovať, ako dopadnú. Prioritou bolo zostaviť pracovné tímy s odborníkmi zo športovej, legislatívnej oblasti, čo sa podarilo. Máme úlohy, ktoré budeme komunikovať a riešiť. Boli sme nachystaní aj na spontánne udalosti, akými boli napríklad situácia v Slovenskej lyžiarskej asociácii či novela zákona o športe. Aj naďalej budeme aktívni v hľadaní riešení a na pôde SOV dáme priestor na dialóg," uviedol Anton Siekel na stredajšej tlačovej besede v sidle SOV.

Do funkcie prezidenta SOV bol Anton Siekel zvolený na 51. valnom zhromaždení SOV dňa 26. novembra 2017. Vo voľbách v konkurencii troch ďalších kandidátov uspel suverénne. Už v 1. kole získal 88 z celkového počtu z 108 hlasov.

Uvádzame stručný sumár aktivít nového prezidenta SOV počas úvodných sto dní vo funkcii.
 

November 2016

Dňa 28. novembra 2016 navštívil prezident SOV v sprievode čestného prezidenta SOV Františka Chmelára čestného predsedu SOV Vladimíra Černušáka a spoločne mu zablahoželali k 95. narodeninám.

Úvodné rokovanie novozvoleného výkonného výboru SOV zvolal prezident SOV na 29. novembra 2016. Za viceprezidentov SOV boli na tomto rokovaní schválení Peter Korčok, Jozef Gӧnci a Zdenko Kríž.

Dňa 30. novembra 2016 prijal prezidenta SOV minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan, po rokovaní mali spoločný brífing.
 

December 2016

Prezident SOV sa zúčastnil na stretnutí slovenských olympionikov a paralympionikov z Ria de Janeiro s ministrom Petrom Plavčanom.

Svoju prvú zahraničnú návštevu vo funkcii prezidenta SOV absolvoval v Prahe, kde sa v spoločnosti čestného prezidenta Františka Chmelára a generálneho sekretára SOV Jozefa Libu stretol s najvyššími predstaviteľmi Českého olympijského výboru.

Po stretnutí so slovenskými olympijskými a paralympijskými medailistami z Ria de Janeiro prijal prezidenta, čestného prezidenta aj generálneho sekretára SOV prezident SR Andrej Kiska.

Prezident SOV spoločne s generálnym sekretárom navštívil preteky preteky SP v biatlone v Novom Městě na Moravě aj SP zjazdárok v Semmeringu. V Semmeringu rokovali s generálnym sekretárom NOV Rakúska.

Prezident SOV v priebehu mesiaca absolvoval dvojstranné aj viacstranné rokovania s predstaviteľmi viacerých slovenských športových zväzov a zúčastnil sa na vyhlasovaní Športovca roka, aj najúspešnejších atlétov, strelcov, cyklistov a vodných slalomárov SR za rok 2016.

SOV sa ponúkol ako mediátor riešenia sporov medzi Slovenskou lyžiarskou asociáciou a špičkovými reprezentantkami SR v zjazdovom lyžovaní. Rokovania za účasti najprv čelných predstaviteľov SOV a potom aj ombudsmana SOV sa uskutočnili v priebehu januára a februára 2017.
 

Január 2017

V mene SOV prevzal prezident SOV šesť vozidiel z portfólia spoločnosti Toyota Motor Corporation na užívanie SOV v rámci celosvetového olympijského partnerstva tejto automobilovej spoločnosti s MOV.

Dňa 25. januára absolvoval prezident SOV prvú oficiálnu návštevu v tejto funkcii v sídle Medzinárodného olympijského výboru (MOV) v Lausanne. Sprevádzali ho čestný prezident SOV a generálny sekretár SOV. Prijal ich prezident MOV Thomas Bach a absolvovali aj rokovania s predstaviteľmi oddelenia MOV pre styk s národnými olympijskými výbormi (NOV) a Olympijskej solidarity na čele s Pérem Miróom, marketingového oddelenia MOV, i so zastupujúcim prezidentom Európskych olympijských výborov Janezom Kocijančičom.

Na zasadnutie výkonného výboru SOV dňa 26. januára predložil prezident SOV návrh novej Organizačnej štruktúry SOV a zavedenia novej funkcie výkonného riaditeľa MOV, do ktorej bol s platnosťou od 1. februára 2017 schválený Gábor Asványi.

Prezident SOV prijal japonského veľvyslanca v SR Juna Šimmiho.

Prezident SOV absolvoval viaceré rokovania s predstaviteľmi slovenských športových zväzov.
 

Február 2017

SOV usporiadal rok pred ZOH 2018 v Pjongčangu neformálne stretnutie s médiami.

Prezident SOV sa zúčastnil na úvodnom zasadnutí športovej rady SOV, rady olympizmu SOV, aj viacerých komisií SOV.

Prezident SOV sa ako hosť zúčastnil na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže v tureckom Erzurume.

Prezident SOV prijal prezidenta Medzinárodnej spoločnosti olympijských historikov Davida Wallechinského.

Prezident SOPV sa ako hosť zúčastnil na mítingu Banskobystrická latka, na biatlonovom IBU-Cupe aj na juniorských MS v biatlone v Osrblí.

Prezident SOV absolvoval rokovanie s ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslavom Lajčákom.

Prezident SOV absolvoval rokovanie s ministrom kultúry SR Marekom Maďaričom, aj v súvislosti s výstavnými priestormi pre Slovenské olympijské a športové múzeum.

Prezident SOV sa zúčastnil na vyhlasovaní najúspešnejších plavcov aj rýchlostných kanoistov Slovenska za rok 2016.

Prezident SOV absolvoval viaceré rokovania s predstaviteľmi slovenských športových zväzov.
 

Marec 2017

Prezident spoločne s generálnym sekretárom SOV absolvoval návštevu dejísk zimných olympijských hier 2018 (Pjongčang) i olympijských hier 2020 (Tokio), rokovania s predstaviteľmi NOV Kórejskej republiky aj Japonska a podpísal zmluvu o spolupráci medzi NOV a prezidentom Japonského olympijského výboru Cunekazum Takedom. S predstaviteľmi KOV rokovali predstavitelia SOV o modifikácii doterajšej zmluby o spolupráci.

Prezident SOV sa zúčastnil na ustanovujúcom zasadnutí organizačného výboru letného EYOF 2021 v Košiciach a na slávnosti vyhlasovania Športovej osobnosti Košíc. V Košiciach navštívil aj športové gymnázium a zúčastnil sa na otvorení európskej konferencie pre trénerov vzpierania.

Autor: Ľubomír Souček

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím