Príprava a účasť slovenských športovcov na ZOH a ZPH v Soči sú finančne zabezpečené

Bratislava 20. januára (TASR) - Príprava a účasť slovenských športovcov na ZOH v Soči sú finančne zabezpečené. K 10. januáru tohto roka mali Slovenský olympijský výbor (SOV), Slovenský paralympijský výbor (SPV) a športové zväzy zimných športov na svojich účtoch potrebné peniaze od ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ). Informoval o tom hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.

"Vybraní reprezentanti, ako aj SOV a SPV už dostali viac ako 80 percent zo schválenej dotácie na tento rok. Tá bola v prípade podpory prípravy vybraných reprezentantov schválená v celkovej výške viac ako 3,2 milióna eur," povedal minister školstva Dušan Čaplovič (Smer-SD), ktorý má na starosti aj oblasť športu. Slovenský olympijský a paralympijský výbor majú na svoje úlohy, predovšetkým na zabezpečenie účasti Slovenska na zimnej olympiáde a paralympiáde, podľa ministra schválených približne 1,149 milióna eur.

ZOH sa uskutočnia v Soči od 7. - 23. februára. Zimné paralympijské hry (ZPH) odštartujú 7. marca a potrvajú do 16. marca.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri