Riaditeľ Olympijskej solidarity MOV a šéf oddelenia pre styk s NOV Pere Miró ocenil Slovak Point a udelil zaň Slovensku pomyselnú druhú zlatú medailu

Soči 21. februára (TASR) - Slovak Point je Vaša druhá zlatá medaila, konštatoval v piatok v Soči jeden z najvplyvnejších olympijských funkcionárov. Španiel Pere Miró je riaditeľ Olympijskej solidarity Medzinárodného olympijského výboru (MOV) a zároveň riaditeľ oddelenia MOV pre styk s národnými olympijskýmiu výbormi. V zariadení pre slovenskú olympijskú misiu v Soči sa spolu s ďalšímí členmi oddelenia stretol s pracovníkmi Slovenského olympijského výboru vedením výpravy a nešetril komplimentmi.
      
Hostiacu delegáciu viedol generálny sekretár Slovenského olympijského výboru (SOV) Jozef Liba a pre TASR konštatoval: "Stretávania na takejto priateľskej úrovni sme začali v roku 2002 na zimných hrách v Sal Lake City. Kooperácia je už roky vynikajúca a preto sa z toho vyvinula tradícia. Nikde inde počas hier nechodia v takom počte a veľmi sa im u nás páči. Na Slovak Pointe vyzdvihli jeho pridanú hodnotu aj v jeho názve, slovíčko 'bod' im imponovalo. Pán Miró povedal, že tento point je druhá zlatá medaila pre Slovensko."
      
Manažmentu pokračovateľa "Slovenských domov" sa pred zriadením "pointu" i počas jeho prevádzky podarilo niekoľko husárskych kúskov. Keďže priestory sú situované na železničnej stanici, ešte v deň otvorenia ZOH bolo počuť miestami príliš hlučné hlásenia o vlakoch. "Následne sme situáciu vyriešili. Pracovali sme na tom tvrdo, ale vybavili sme špeciálne povolenie, aby mohli nad nami vypnúť reproduktor," zdôraznila pre TASR manažérka Slovak Pointu Sandra Miklášová. Pripomenula, že zariadenie navštevoval aj slovenský prezident Ivan Gašparovič: "To boli teda iné opatrenia... Neustále sme museli niečo nahlasovať. Boli tu aj obranné zložky so psami, samozrejme aj páni od ochrany verejných činiteľov a pred tým, ako sem prezident prišiel, si dvadsať rôznych špecialistov prešlo všetky kúty. Potrpia si na jasné inštrukcie a vtedy to bolo dosť zložité. Každých päť minút otázky, ale dopadlo to dobre, vzťahy s políciu sú výborné."© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím