Ruský prezident Putin vyhlásil, že Rusko nebude bojkotovať ZOH v Pjongčangu

Moskva 6. decembra (TASR) - Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že ruské športové autority nebudú brániť svojim športovcom v účasti na ZOH 2018 v Pjongčangu pod neutrálnou vlajkou. Informovala agentúra DPA s odvolaním sa na ruskú štátnu tlačovú agentúru TASS. Obavy z ruského bojkotu sa tak nenaplnili a ruskí reprezentanti, ktorým to Medzinárodný olympijský výbor (MOV) povolí, môžu bojovať o cenné kovy v Kórejskej republike vo februári budúceho roku.

 

"Bez akýchkoľvek pochybností nebudeme brániť v tom, aby sa naši športovci zúčastnili na olympijských hrách v prípade, že niekto na nich bude chcieť štartovať," citovala Putina TASS. "Na tieto súťaže sa niektorí pripravovali celú kariéru a je to pre nich veľmi dôležité," dodal.
 

MOV v utorok 5. decembra rozhodol, že ruskí športovci môžu štartovať na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu len pod neutrálnou vlajkou. MOV suspendoval Ruský olympijský výbor v súvislosti s rozsiahlym štátom organizovaným dopingom. Ruskému olympijskému výboru (ROV) ďalej udelil pokutu v hodnote 15 miliónov dolárov.

 

ROV v rámci nej uhradí náklady MOV na vyšetrovanie dopingu a musí prispieť k založeniu nezávislej testovacej agentúry. Ruskí športovci, ktorí splnia kvalifikačné kritériá i prísne antidopingové pravidlá, budú štartovať v individuálnych, či tímových súťažiach pod názvom Olympijskí športovci z Ruska (Olympic Athlete from Russia), budú mať na sebe dresy s týmto menom a olympijskou vlajkou. Na všetkých ceremoniáloch bude hrať namiesto ruskej olympijská hymna. Informoval portál insidethegames.biz, ktorý sa špecializuje na olympijské hnutie.    © 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím