Ruský prezident Putin vyhlásil, že Rusko nebude bojkotovať ZOH v Pjongčangu

Moskva 6. decembra (TASR) - Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že ruské športové autority nebudú brániť svojim športovcom v účasti na ZOH 2018 v Pjongčangu pod neutrálnou vlajkou. Informovala agentúra DPA s odvolaním sa na ruskú štátnu tlačovú agentúru TASS. Obavy z ruského bojkotu sa tak nenaplnili a ruskí reprezentanti, ktorým to Medzinárodný olympijský výbor (MOV) povolí, môžu bojovať o cenné kovy v Kórejskej republike vo februári budúceho roku.

 

"Bez akýchkoľvek pochybností nebudeme brániť v tom, aby sa naši športovci zúčastnili na olympijských hrách v prípade, že niekto na nich bude chcieť štartovať," citovala Putina TASS. "Na tieto súťaže sa niektorí pripravovali celú kariéru a je to pre nich veľmi dôležité," dodal.
 

MOV v utorok 5. decembra rozhodol, že ruskí športovci môžu štartovať na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu len pod neutrálnou vlajkou. MOV suspendoval Ruský olympijský výbor v súvislosti s rozsiahlym štátom organizovaným dopingom. Ruskému olympijskému výboru (ROV) ďalej udelil pokutu v hodnote 15 miliónov dolárov.

 

ROV v rámci nej uhradí náklady MOV na vyšetrovanie dopingu a musí prispieť k založeniu nezávislej testovacej agentúry. Ruskí športovci, ktorí splnia kvalifikačné kritériá i prísne antidopingové pravidlá, budú štartovať v individuálnych, či tímových súťažiach pod názvom Olympijskí športovci z Ruska (Olympic Athlete from Russia), budú mať na sebe dresy s týmto menom a olympijskou vlajkou. Na všetkých ceremoniáloch bude hrať namiesto ruskej olympijská hymna. Informoval portál insidethegames.biz, ktorý sa špecializuje na olympijské hnutie.    © 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X