Šéf organizačného výboru ZOH 2018 v Pjongčangu rezignoval

Soul 21. júla (TASR) - Šéf Organizačného výboru ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu (POCOG) v pondelok rezignoval na svoju funkciu. Kim Džin-sun svoje rozhodnutie zdôvodnil tým, že na úspešné zvládnutie záverečnej fázy príprav na hry je nutné zvoliť nové vedenie. Kim Džin-sun stál na čele POCOG od roku 2011, keď Pjongčang získal právo hostiť zimnú olympiádu. Vlani ho vo funkcii potvrdili na ďalšie dvojročné funkčné obdobie. Mandát doterajšieho šéfa mal trvať do októbra 2015.

"Pjongčang 2018 je v zlomovom období pred záverečnou časťou príprav, čo vyžaduje detailnejšie plánovanie a jeho realizáciu. Som presvedčený, že v tomto kritickom okamihu potrebuje výbor nové vedenie a silnejší systém, ktorý efektívnejšie uskutoční rôzne projekty súvisiace s hrami," cituje agentúra AP z vyhlásenia Kima Džin-suna.

Predstavitelia POCOG sa zatiaľ nevyjadrili k procesu voľby svojho nového lídra.© 2013 - 2017, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO XXIII. zimných olympijských hier v Pjongčangu

Exkluzívny partner

  Generálny partner

   Hlavní partneri

    Automobilový partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri