Šéfka kandidatúry Krakova na ZOH 2022 odstúpila zo svojej funkcie

Krakov 13. apríla (TASR) - Šéfka kandidatúry Krakova na usporiadanie zimných olympijských hier v roku 2022 Jagna Marczułajtisová-Walczaková v sobotu rezignovala na svoju funkciu. Ako dôvod uviedla stupňujúcu sa štvavú kampaň voči jej osobe a rodine.
      
Marczułajtisová-Walczaková čelila v Poľsku obvineniam, že jej manžel ponúkal novinárom finančné odmeny, ak budú písať pozitívne články o kandidatúre Krakova. "Vzhľadom na špinavú kampaň a všeobecne nežičlivú klímu obkolesujúcu tento projekt som sa rozhodla odstúpiť zo svojej funkcie. Verím, že to v konečnom dôsledku pomôže dosiahnuť náš cieľ a Krakov sa stane usporiadateľským mestom zimnej olympiády v roku 2022," citoval Marczułajtisovú-Walczakovú portál gamesbids.com.
      
Doterajšia šéfka však nespochybnila správy poľských médií. "Počas konferencie v tureckom Beleku som nemala žiadne vedomosti o aktivitách môjho manžela Andrzeja Walczaka. Ak tak jednal, tak na vlastnú päsť a v žiadnom prípade nereprezentoval názory prípravného výboru," dodala bývalá poľská snoubordistka.
      
Obyvatelia Krakova budú 25. mája hlasovať v referende o podpore kandidatúry mesta na ZOH 2022. Spoluorganizátorom hier by malo byť aj slovenské stredisko Jasná, kde by sa v prípade úspešnej kandidatúry mali konať súťaže v zjazdovom lyžovaní.

Podľa premiéra Donalda Tuska má Krakow stále šancu hostiť ZOH 2022. "Ľutujem jej odchod, ale Poľsko a susedné Slovensko stále majú šancu podujatie získať," cituje slová politika agentúra AP.  Ich súpermi sú Almaty, Ľvov, Peking a Oslo.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri