Slovak Olympic Team Golf Challenge aj po štvrtý raz na výbornú

Bratislava 23. mája (SOV) – Slovenský olympijský výbor v spolupráci so Slovenskou olympijskou marketingovou, a.s. každoročne organizujú spoločensko-športové podujatie pre svojich partnerov a priateľov, ktorí podporujú šport a olympijské hnutie.
 

Turnaj otvoril prezident SOV Anton Siekel spolu s generálnym sekretárom Jozefom Libom. FOTO Ján SúkupJe to príležitosť raz ročne sa stretnúť a v neformálnej atmosfére si nielen zašportovať, ale aj prediskutovať témy a aktivity, ktoré sa týkajú našej práce. Každý rok je to lepšie a lepšie. Myslím si, že sem všetci veľmi radi chodia a dúfam, že sa turnaj stane tradíciou. Organizovať turnaj bolo spoločnou iniciatívou v rámci sekretariátu SOV. Pred 3-4 rokmi som to začal dávať dokopy, bola na to dobrá odozva, takže to pokračuje,“ priblížil zákulisie turnaja generálny sekretár SOV Jozef Liba. Medzi známe tváre, ktoré v Sedin Golf Resort predviedli svoje golfové zručnosti patril aj herec Peter Sklár, šéf športu v RTVS Matej Hajko, či olympijský medailista Jozef Gönci. Medzinárodný lesk podujatiu dodala účasť zástupcov Českého olympijského výboru.
Turnaja sa tradične zúčastnil aj dvojnásobný olympionik Marek Matiaško. FOTO Ján Súkup
V malebnom rezorte rozprestierajúcom sa na 100 hektároch starého lužného lesa s jagavými jazerami na úvod všetkých privítal prezident SOV Anton Siekel. Hráči sa rozdelili do „flajtov“, vypočuli si základné inštrukcie a odobrali sa na odpaliská. Hralo sa na majstrovskom 18 jamkovom ihrisku štýlom
Texas Scramble dvojíc. Aj tento rok sa turnaj niesol vo veľmi uvoľnenej priateľskej atmosfére. Počasie bolo horúce a hráči sa príjemne trápili s jamkami takmer 6 hodín.

Ocenení jednotlivci v hlavnej súťaži aj individuálnych disciplínach. FOTO Ján SúkupNajúspešnejšia bola napokon dvojica
Dušan Keketi, Marek Pajtáš, ktorí o dva údery zdolali minuloročných víťazov – Ľuboša a Juraja Jancekovcov. Svoju skvelú mušku, tentokrát bez pušky, pripomenul Jozef Gönci, ktorý spolu s Vladimírom Veselkom obsadil tretie miesto. O dva údery viac potrebovali zástupcovia Slovenskej golfovej asociácie Kamil Balga s Tomášom Stoklasom, pre ktorých bol výsledok iste motiváciou na intentívnejší tréning pred piatym ročníkom obľúbeného turnaja. Ceny sa udeľovali aj v individuálnych disciplínach. Cenu za "Nearest to the Pin" získala Eva Jurková, ktorá na určenej jamke zahrala najbližšie k jamke. Najdlhší odpal spomedzi mužov dosiahol Jakub Liba. Medzi ženami dominovala Tatiana Brnová.

Štrvtý ročník bol hodnotený samými pozitívami.
„Tento
ročník hodnotím veľmi úspešne. Prialo nám počasie, máme vysokú účasť a všetci sú spokojní,“ tešil sa na záver spokojný organizátor Jozef Liba. Jeden z najnovších golfových rezortov s dobrým zázemím, servisom aj atmosférou tak zrejme bude ako druhé dejisko tohto turnaja hostiť aj jeho piate vydanie na budúci rok.
Peter Krútil. FOTO Ján SúkupMartin Doktor. FOTO Ján Súkup


Zľava Jozef Liba, Dušan Guľáš, Ivan Mičko. FOTO Ján Súkup

Autor: Ján Šiller

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X