Slovenská lezkyňa Vanda Michalková úspešná na ME mládeže, v olympijskom formáte combined vyhrala

Majsterka Európy mládeže v olympijskom formáte combined Vanda Michalková v strede. FOTO ANNA MICHALKOVÁPERM/BRATISLAVA 4. októbra (mich) - Slovenská lezkyňa Vanda Michalková, nedávno zaradená medzi štipendistov Olympijskej solidarity Medzinárodného olympijského výboru smerom k OH 2020 v Tokiu, vynikajúcim spôsobom uzavrela súťažnú sezónu 2017. V ruskom Perme úspešne štartovala na majstrovstvách Európy mládeže v disciplínach lead a speed. V kategórii Youth B Female vo svojej obľúbenej disciplíne Lead - lezení s lanom na obtiažnosť - obsadila Vanda Michalková výborné 3. miesto, v lezení na rýchlosť skončila na 18. mieste.
 

Na podujatí sa zo súčtu výsledkov v týchto oboch disciplínach, ako aj z predchádzajúcich majstrovstiev Európy mládeže v boulderi v Slanom, vyhodnocoval aj tzv. olympijský formát combined (boulder, speed a lead), teda formát, v ktorom sa bude súťažiť aj pri premiére lezenia na OH 2020 v Tokiu. A v olympijskom formáte combined Vanda Michalková v kategórii Youth B Female zvíťazila!

Autor: Anna Michalková

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím