Slovenskí hokejisti nabrali kurz Soči, radi by nadviazali na Vancouver 2010

Bratislava 5. februára (TASR) - V dobrej nálade a správne namotivovaní odcestovali v stredu popoludní do dejiska ZOH v Soči slovenskí hokejisti. Európska časť hokejovej výpravy tvorená 11 reprezentantmi a sedmičkou náhradníkov nasadla o 14.30 h v Bratislave do autobusu, ktorý sa vydal smerom viedenského letiska Schwechat. Odtiaľ sa o 17.50 linkou cez Kyjev letecky vydala na presun do čiernomorského letoviska.

Hráči v uplynulých dňoch s napätím sledovali správy o Soči, o bezpečnostných opatreniach, skromnejšom ubytovaní i rôznych miestnych špecifikách. O pár hodín si ich vyskúšajú na vlastnej koži. "Dopočuli sme sa zopár zlých informácií, napríklad o dvojitých záchodoch, tak sme zvedaví ako to v Soči vyzerá," usmieval sa pred odchodom útočník bratislavského Slovana Peter Ölvecký. "Dobre sa na tom bavíme, určite to treba brať s úsmevom. Ideme tam však kvôli hokeju," zdôraznil Marcel Hossa, ktorého stav sa po zranení kolena postupne zlepšuje a mal by byť pripravený na prvý zápas na turnaji.

Hráči ani tréneri nechceli hovoriť o konkrétnych cieľoch. Základnou métou na ZOH bude štvrťfinále, ďalej už budú rozhodovať maličkosti. "Vo vyraďovacej fáze už budú rozhodovať detaily, tam to bude o jednom góle. Turnajový systém je nevyspytateľný, môže prísť k prekvapeniam," myslí si Tomáš Záborský, krídelník Salavatu Julajev Ufa.

"Určite sa budeme snažiť nadviazať na výkony Slovenska z poslednej olympiády. Vtedy to však bol tím s viacerými hviezdami a hráčmi svetovej úrovne. Samozrejme, zopár z nich máme aj my teraz, ale predovšetkým sa budeme spoliehať na vyrovnaný výkon celého mužstva," povedal pred odletom hlavný tréner reprezentácie Vladimír Vůjtek. "Dúfam, že od prvého zápasu budeme podávať kvalitné a zodpovedné výkony, že budeme konkurencieschopnými ostatným mužstvám. Určite máme na to, aby sme vzdorovali aj tým najsilnejším súperom."

Reprezentanti veria, že si počas hokejových zápolení nájdu aj čas na návštevu ďalších olympijských športovísk. V pláne je pozrieť sa na vystúpenia biatlonistiek 9. februára. "Teším sa na všetko, čo je spojené s olympiádou. Od otváracieho ceremoniálu až po ostatné športy, niektoré z nich dúfam budem mať šancu vzhliadnuť. Verím, že tam bude skvelá atmosféra," vyznal sa Michel Miklík. "Obrázky dvojitých záchodov sme videli všetci na sociálnych sieťach. Sám som zvedavý, ako to tam bude vyzerať. Olympiádu som pozeral ako malý chalan v televízii, v pamäti mi najviac utkvelo Nagano.“

Prílet hokejistov je naplánovaný na štvrtok v noci o 3.10 h miestneho času. V deň slávnostného otvorenia XXII. zimných olympijských hier sa k reprezentácii pridá vlajkonosič slovenskej výpravy a kapitán hokejového tímu Zdeno Chára, ktorý ako jediný hráč NHL dostal od klubu povolenie zúčastniť sa na otváracom ceremoniáli. Po posledných zápasoch v NHL v noci na nedeľu sa pripoja k národnému tímu v Soči aj slovenskí hráči zo zámorskej profiligy. Prvý zápas na olympijskom turnaji odohrajú Slováci vo štvrtok 13. februára proti USA.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím