Slovenský olympijský výbor je partnerom testovania žiakov v pohybových schopnostiach

Prváčikov k výkonom pri testovaní motivovali aj olympijskí víťazi 2016 vo vodnom slalome Peter (vľavo) a Ladislav Škantárovci. FOTO SOVBratislava, 11. október 2017 (SOV) – Zistiť, aké pohybové schopnosti majú žiaci na prvom stupni základných škôl a aké sú ich pohybové predpoklady, má nový projekt Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorého partnerom je aj Slovenský olympijský výbor (SOV). Projekt celoslovenského testovania pohybových schopností žiakov prvých a tretích ročníkov základných škôl odštartoval v pilotnej fáze 11. októbra 2017 na Základnej škole v Senci. Jeho cieľom je odporučiť rodičom také športy, na ktoré majú ich deti nadanie a športové predpoklady.

 

Slovenský olympijský výbor sa stará o rozvoj športu a olympizmu a to na všetkých úrovniach, vrátane najmladšej generácie – žiakov. „Sme presvedčení, že šport sa musí stať dôležitou prioritou nielen SOV ako vrcholnej športovej organizácie, ale aj štátu. Deti musia opäť začať športovať, čo je dôležité pre ich zdravie a dobrú fyzickú kondíciu - a štát v spolupráci so športovými organizáciami a hnutiami im na to musí vytvoriť vhodné podmienky. Preto veľmi vítame túto iniciatívu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Slovenský olympijský výbor ako partner tohto pilotného projektu bude veľmi intenzívne spolupracovať na testovaiach detí. Záleží nám na tom, aby sme podchytili tie najväčšie športové talenty od ich detstva a motivovali ich k tomu, aby aj z nich raz vyrástli úspešní slovenskí olympionici,“ hovorí prezident SOV Anton Siekel.

„Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu mimoriadne citlivo vníma potrebu rozvíjania športových zručností najmä u detí v prvých ročníkoch vzdelávania na základných školách. Zvyšovaním záujmu o pohybové aktivity u detí si, dúfam, vychováme nástupcov našich úspešných športovcov a reprezentantov slovenského športu,“
povedala ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová.

 

Mottom projektu je „Bez pohybu nemôže byť človek zdravý“. Na testovaní sa nateraz v pilotnej prevádzke zúčastnia žiaci prvého a tretieho ročníka na 24 vybraných základných školách  na Slovensku. Od školského roka 2018/2019 bude testovanie povinné pre všetky deti 1. ročníkov ZŠ, ktoré absolvujú o dva roky rovnaké testy aj v 3. ročníku.

 

„Slovenský olympijský výbor žiakom zabezpečí tričká a špeciálny olympijský merchandising. Naším cieľom je priblížiť deťom prostredníctvom tohto testovania aj základné myšlienky olympizmu a zmysel pre fair play,“ dodáva výkonný riaditeľ SOV Gábor Asványi.  

 

Slovenský olympijský výbor prostredníctvom svojej nadácie podporuje mladé športové talenty v rámci projektu „Ukáž sa!“ Zároveň pripravuje ďalšie projekty na podporu talentovaných športovcov. V spolupráci so športovými zväzmi rozvíja aj myšlienku dobudovania športovej infraštruktúry.

Autor: SOV

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím