Slovenský olympijský výbor organizuje vo Vysokých Tatrách celoslovenský seminár Vykročte za zdravím

Bratislava, 12. mája 2014 – Slovenský olympijský výbor (SOV) organizuje 13. - 15. mája 2014 vo Vysokých Tatrách pre zástupcov regionálnych olympijských klubov a pre zástupcov Jednoty dôchodcov Slovenska celoslovenský seminár „Vykročte za zdravím.“ Účastníkov čakajú tri dni plné športových aktivít. Prekážkou účastníkov nie je ani vyšší vek. Láska k športu a chuť robiť niečo pre svoje zdravie sa totiž ani vekom nestráca.

Po minuloročnom úspechu pilotného projektu Vykročte za zdravím, ktorý vyvrcholil v lete sústredením najaktívnejších členov v Tatrách, sa organizátori rozhodli nadviazať na akciu prípravou oficiálneho celoslovenského seminára. Hoci je akcia Vykročte za zdravím primárne určená predovšetkým pre ženy vo veku nad 50 rokov, chuť športovať im v žiadnom prípade nechýba. Oproti minulému roku sa totiž počet účastníkov strojnásobil.
 
Pravidelné cvičenia v regiónoch sa rozšírili z Bratislavy do Spišskej Novej Vsi, Prešova, Prievidze, Šiah a radi by sme zapojili aj ďalších... Počet aktívnych účastníkov sa pritom pohybuje okolo čísla 150. Do Tatier sme pozvali tých najaktívnejších a tiež nových záujemcov, ktorí môžu nadviazať nové kontakty a nájsť motiváciu.
 
Akciu aj tento rok privíta Grand Hotel Bellevue v Hornom Smokovci, ktorý zabezpečuje ubytovanie, stravu a priestory na pripravované športové aktivity. Účastníkov čakajú tréningy zahŕňajúce pilates, aquagymnastiku, jógu v prírode, či turistiku v štýle nordic walking v okolí Štrbského Plesa. Všetko pod dohľadom skúsených inštruktorov.
 
Súčasťou akcie je aj kultúrny program zameraný na prezentáciu činností SOV a Jednoty dôchodcov Slovenska, ktoré sa snažia prinášať prostredníctvom svojich aktivít šport všetkým vekovým kategóriám.  

Autor: SOV

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri