Slovenský olympijský výbor predstavil oblečenie našej výpravy na ZOH v Soči, znovu s čičmianskym vzorom a s motívom srdca

Imitovaný olympijský nástup slovenskej výpravy v Soči. FOTO JÁN SÚKUPBRATISLAVA 8. novembra 2013 (SOV) – Slovenský olympijský výbor v piatok 8. novembra  prezentoval kolekciu oficiálneho oblečenia slovenskej výpravy na blížiace sa XXII. zimné olympijské hry v Soči, ktoré sa uskutočnia 7. – 23. februára 2014. Prezentácia oficiálneho oblečenia pod názvom Olympic Fashion Show on Ice prebehla netradične na ľadovej ploche v bratislavskom Avion Shopping Parku.   
Slovenskí olympionici sa v Soči predstavia v oblečení značky McKinley od spoločnosti Intersport, ktorá je hlavný partner Slovenského olympijského výboru a hlavný partner Slovenského olympijského tímu Soči 2014. Odevné doplnky vyrába popradská firma Sport Cool a spoločenskú obuv dodala spoločnosť Gabor, ktorá je dodávateľ Slovenského olympijského tímu. Súčasťou kolekcie oblečenia pre ZOH 2014 sú aj doplnky ako tašky, ruksaky či tepláky. Kompletná kolekcia slovenského olympijského tímu Soči 2014 je doplnená rôznymi doplnkami od dodávateľov SOT, ako sú napríklad slnečné okuliare Bollé od spoločnosti Regina Import Levice, či produkty Daylong od spoločnosti Spirig Easter.

Bronslava Dobiášová a Jozef Beständig pri predvádzaní oblečenia. FOTO JAKUB SÚKUPÚstredným motívom kolekcie oblečenia našej výpravy je takisto ako pred vlaňajšími olympijskými hrami v Londýne čičmiansky vzor, ktorý je viditeľný na svetroch aj na doplnkoch. Na olympijských svetroch ho pekne dopĺňa motív srdca. „Chceme pokračovať v ľudovej tradícii a v motíve z nášho kultúrneho dedičstva. Čičmiansky vzor je tvarovateľný a rôznorodý motív na grafické stvárnenie a použitie. Dá sa s ním krásne pracovať vo viacerých variantoch. Vzor krásne vynikne ako celok i jednotlivo,” uviedol prezident Slovenského olympijského výboru František Chmelár.

„S čičmianskym vzorom pracujeme aj v rámci reklamnej kampane. Srdce, ktoré sa objavuje na olympijskom oblečení, je prepojené v mediálnej prezentácii Slovenského olympijského tímu: je prepojené tak, aby predstavovalo jeden tím. Chceme tým ukázať, že šport znamená pre Slovákov hrdosť a česť. Česť súťažiť za Slovenskú republiku a zároveň ju s hrdosťou reprezentovať. Srdce nás spája – Sme jeden tím,” uviedol predseda predstavenstva Slovenskej olympijskej marketingovej, a.s., Daniel Líška.

Kolekcia oficiálneho oblečenia pre ZOH pozostáva z troch modelov pre ženy a mužov. Prvý model oblečenia – dámsky sveter s červenou vzorkou, čierne nohavice a tmavomodré tričko, resp. pánsky sveter s modrou vzorkou, čierne nohavice a tmavomodré tričko - je určený na zloženie slávnostného sľubu výpravy u prezidenta SR, ktorý sa uskutoční 30. januára 2014.

Ďalší ženský i mužský model bude mať naša výprava oblečená počas slávnostného otvorenia ZOH v Soči, ktoré sa bude konať 7. februára 2014. Túto kolekciu tvorí dámska vrchná bielo-čierna bunda, biele otepľovačky, biela softhshellová bunda, čierny rolák, čiapka, rukavice a šál, resp. pánska vrchná bielo-čierna bunda, čierne otepľovačky, modrá softhshellová bunda, biely rolák, čiapka, rukavice a šál.

Takto budú vyzerať Slováci v Soči. FOTO TASR/MICHAL SVITOK Tretí model pre ženy a mužov je označený ako medailové oblečenie. Slovenská verejnosť verí, že naši olympionici sa v Soči objavia aj na stupni víťazov. Model na túto príležitosť tvorí vrchná biela-čierna bunda McKenley, softshellové nohavice, tričko s dlhým rukávom, vesta, čelenka, rukavice a nákrčník s čičmianskym vzorom.

Olympijské oblečenie našej výpravy predvádzali poprední krasokorčuliari - olympionik zo Salt Lake City 2002 Jozef Beständig a účastníčka tohtoročného zimného európskeho olympijského festivalu mládeže v Brašove Bronislava Dobiášová, aj členovia skupiny Pussycat Dolls. Program spestrila svojim spevom ruských piesní sólistka Opery Slovenského národného divadla Jelena Šatochinová.

FOTO TASR/MICHAL SVITOKVýber oblečenia bol podmienený aj poveternostnými podmienkami, ktoré sa dajú v Soči očakávať. “Štáb SOV pre ZOH v Soči mal veľmi zložitú úlohu vybrať vhodný typ oblečenia vzhľadom na teplotné rozdiely, ktoré tam panujú. Pri mori bude zrejme 14 až 20 stupňov a v horách sa to bude pohybovať od 0 do -10. Škála je skutočne široká a oblečenie by tak malo byť zodpovedajúce pre lyžiarov, bežkárov, či sánkarov, ale aj na teplé počasie. Celá výprava bude mať jednotné oblečenie s tým, že jednotlivé časti bude možné kombinovať," povedala pre TASR vedúca slovenskej výpravy v Soči Janka Gantnerová.

Návštevníci Olympic Fashion Show on Ice si okrem oficiálneho olympijského oblečenia v Soči mohli na korčuliaroch pozrieť aj nové reprezentačné dresy našich hokejistov a reprezentačné kombinézy bežcov na lyžiach, biatlonistov i zjazdárov.

Autor: Ľubomír Souček

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri