Slovenský olympijský výbor si prevzal šesť automobilov od spoločnosti Toyota Motor Corporation v rámci jej celosvetového olympijského partnerstva

Flotila nových šiestich vozidiel SOV od Toyota Motor Corporation. FOTO JÁN SÚKUPBRATISLAVA 4. januára (SOV) – Od Nového roka vstúpilo do platnosti celosvetové olympijské partnerstvo Medzinárodného olympijského výboru (MOV) s japonskou spoločnosťou Toyota Motor Corporation. Najväčší svetový výrobca automobilov sa na základe zmluvy, podpísanej s MOV marci 2015 v Tokiu, stal na obdobie rokov 2017 - 2024 celosvetovým TOP-partnerom olympijského hnutia – historicky vôbec prvým v kategórii automobilov, technickej podpory a všetkých služieb súvisiacimi s automobilmi. Na japonskom území nadobudli marketingové práva spoločnosti platnosť okamžite po podpise zmluvy.
 
Aktéri slávnostného aktu - strieborný olympijský medailista Matej Beňuš, prezident SOV Anton Siekel a riaditeľ Toyota Central Europe Slovakia Milan Kočka. FOTO JÁN SÚKUPKontrakt MOV s Toyota Motor Corporation zahŕňa nielen rovnomenné automobily, ale aj vozidlá ďalších dvoch značiek, vyrábaných v rámci tejto spoločnosti – Lexus a Scion. Kontrakt sa však vzťahuje nielen na samotný MOV, ale aj na organizačné výbory hier olympiád a zimných olympijských hier, ktoré sa uskutočnia v rokoch 2018 - 2024, ale vzhľadom na celosvetové olympijské partnerstvo aj na všetky národné olympijské výbory na celom svete. Z uvedených dôvodov sa kontrakt MOV s Toyota Motor Corporation priamo týka aj Slovenského olympijského výboru (SOV).
 
Symbolické odovzdanie kľúčov od jedného automobilu Toyota. FOTO JÁN SÚKUPV sídle bratislavského predajcu automobilov značky Toyota a Lexus, spoločnosti PPC Team Plus na Einsteinovej ulici, si zástupcovia Slovenského olympijského výboru v stredu prevzali do užívania na olympijský cyklus 2017 – 2020 šesť vozidiel s hybridným pohonom z portfólia značky Toyota Motor Corporation. Udialo sa to za účasti prezidenta SOV Antona Siekela, riaditeľa spoločnosti Toyota Central Europe Slovakia Milana Kočku, aj strieborného vodnoslalomárskeho olympijského medailistu z Ria 2016 Mateja Beňuša, ktorý tiež využíva automobil značky Toyota.
 

Od Nového roka sa už nielen olympionik Matej Beňuš na Slovensku spája so značkou Toyota. Šesť automobilov SOV ponesie logo Slovenského olympijského tímu. FOTO JÁN SÚKUPPo prevzatí šiestich vozidiel s hybridným pohonom – mikrobusu Toyota Proace Verso, SUV Lexus RX450h, jedného vozidla Toyota Avensis WG a troch vozidiel Toyota Auris TS, prezident SOV Anton Siekel uviedol: „Sme veľmi radi, že celosvetové partnerstvo Toyota Motor Corporation s olympijským hnutím sa priamo vzťahuje aj na národné olympijské výbory. Slovenský olympijský výbor navyše z tohto partnerstva bude profitovať nielen prostredníctvom využívania vozidiel, ale aj finančne.“ Vozidlá budú niesť logo Slovenského olympijského tímu.
 
SOV sa ako jeden iba z piatich národných olympijských výborov v Európe (popri SOV sa to týka ešte NOV Francúzska, Talianska, Nemecka a Rakúska) okrem poskytnutia osobných motorových vozidiel bude môcť tešiť aj z finančnej podpory od najväčšej automobilky na svete.

Autor: Ľubomír Souček

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri