Slovenský šermiarsky zväz a Aupark Bratislava organizujú s podporou Klubu fair play SOV podujatie Zlomok sekundy - šermiarsky svet

Bratislava 28. apríl - V nedeľu 4. mája od 13:00 do 19:00 a v bratislavskom Auparku pri hlavnom vchode uskutoční podujatie s názvom "Zlomok sekundy - šermiarsky svet". Organizátorom je Slovenský šermiarsky zväz a Aupark Bratislava s podporou Klubu fair play Slovenského olympijského výboru. Šerm je jedným z mála športov, ktoré boli od začiatku súčasťou programu novodobých olympijských hier. V šerme sa kĺbi elegancia s postrehom, obratnosťou a výbušnosťou. V šermiarskych zápasoch rozhodujú stotiny sekundy, milimetre, a to vyžaduje rýchlu reakciu v krátkom čase a na malom priestore.

Pre deti ale aj dospelých je pripravený program, počas ktorého si môžu vyskúšať jednotlivé typy šermiarskych zbraní, vlastnú šikovnosť za účasti šermiarov a pod odborným vedením šermiarskych trénerov si môžu všetci zúčastnení pozrieť základné šermiarske pohyby, či postoje. Prebiehať budú tiež súťaže šermiarskej zručnosti a najšikovnejších odmeníme malými darčekmi.

Od 16:00 môžu návštevníci sledovať finálové zápasy medzinárodného turnaja „Vrbjarov memoriál“ v šerme fleuretom v kategórii starších žiakov a žiačok.

Program podujatia:
13:00 -16:00
Pre deti a dospelých je pripravený program, počas ktorého si môžu vyskúšať:
 • jednotlivé typy šermiarskych zbraní,
 • vlastnú šikovnosť,
 • pod odborným vedením základné šermiarske pohyby a postoje,
 • šermiarskú zručnosť v rámci súťaže.
16:00
Finálové zápasy medzinárodného turnaja „Vrbjarov memoriál“ v šerme fleuretom v kategórii starších žiakov a žiačok.

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri