Slovenský šermiarsky zväz a Aupark Bratislava organizujú s podporou Klubu fair play SOV podujatie Zlomok sekundy - šermiarsky svet

Bratislava 28. apríl - V nedeľu 4. mája od 13:00 do 19:00 a v bratislavskom Auparku pri hlavnom vchode uskutoční podujatie s názvom "Zlomok sekundy - šermiarsky svet". Organizátorom je Slovenský šermiarsky zväz a Aupark Bratislava s podporou Klubu fair play Slovenského olympijského výboru. Šerm je jedným z mála športov, ktoré boli od začiatku súčasťou programu novodobých olympijských hier. V šerme sa kĺbi elegancia s postrehom, obratnosťou a výbušnosťou. V šermiarskych zápasoch rozhodujú stotiny sekundy, milimetre, a to vyžaduje rýchlu reakciu v krátkom čase a na malom priestore.

Pre deti ale aj dospelých je pripravený program, počas ktorého si môžu vyskúšať jednotlivé typy šermiarskych zbraní, vlastnú šikovnosť za účasti šermiarov a pod odborným vedením šermiarskych trénerov si môžu všetci zúčastnení pozrieť základné šermiarske pohyby, či postoje. Prebiehať budú tiež súťaže šermiarskej zručnosti a najšikovnejších odmeníme malými darčekmi.

Od 16:00 môžu návštevníci sledovať finálové zápasy medzinárodného turnaja „Vrbjarov memoriál“ v šerme fleuretom v kategórii starších žiakov a žiačok.

Program podujatia:
13:00 -16:00
Pre deti a dospelých je pripravený program, počas ktorého si môžu vyskúšať:
 • jednotlivé typy šermiarskych zbraní,
 • vlastnú šikovnosť,
 • pod odborným vedením základné šermiarske pohyby a postoje,
 • šermiarskú zručnosť v rámci súťaže.
16:00
Finálové zápasy medzinárodného turnaja „Vrbjarov memoriál“ v šerme fleuretom v kategórii starších žiakov a žiačok.

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím