Slovenský štvorjakak na ME na olympijskej päťstovke strieborný

Plovdiv 15. júla (TASR) - Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka získal na ME v bulharskom Plovdive striebornú medailu na 500 m trati. Vo finále finišoval druhý tesne za maďarským kvartetom Bence Nádas, Sándor Tótka, Péter Molnár, Milan Mozgi, bronz patrí Bielorusom. Slovenská káštvorka na päťstovke, ktorá bude na OH 2020 v Tokiu olympijskou disciplínou, obhájila striebro z vlaňajších ME v Moskve. Peter Gelle obsadil v sobotu druhé miesto v B-finále K1 1000 m, keď za víťazným Bulharom Miroslavom Kirčevom zaostal o 0,064 sekundy.

"Sme maximálne spokojní. Na päťstovku sme nešli s medailovými ambíciami. V tomto roku sa nám nejazdila veľmi dobre, nedosahovali sme na nej nejaké extra časy ani výsledky. Súperi boli o dosť lepši, my sme sa stále iba hľadali. Človek sa stále učí a paradoxne nám pomohlo, že sme nepostúpili z rozjázd priamo do finále. Pred semifinále sme to celé prehodnotili a zvolili sme úplne inú taktiku, ktorá nám evidentne sadla. Semifinálovú jazdu sme s prehľadom vyhrali, dnes sme išli s tou istou taktikou a v cieli bolo z toho krásne druhé miesto. Konečne sme zistili, aká päťstovka nám vyhovuje a ako máme modelovať tréningy pred MS, aby sme ju ešte zdokonalili," povedal pre TASR Erik Vlček.

Na margo dramatického finišu trojnásobný olympijský medailista uviedol. "Päťstovka je tesná, rozhodujú v nej detaily. V rozjazde sme nasadili k záveru 150 metrov pred cieľom. Bol intenzívny, no frekvenciou sme nezvýšili rýchlosť lode, iba nás to rozmixovalo a vo finiši spomalilo. Teraz sme išli do záveru 200 m pred cieľom, postupne sme sa rozbiehali a zvyšovali frekvenciu lode. Takto sme jazdili aj kilometer, je to kľúč k úspechu."

Výsledky ME – muži, K4 500 m: 1. Nádas, Tótka, Molnár, Mozgi (Maď.) 1:18,566 min, 2. Denis MYŠÁK, Erik VLČEK, Juraj TARR, Tibor LINKA (SR) +0,084 s, 3. Piatrušenka, Borykau, Traciakou, Bialko (Biel.) +0,556, 4. Česko +0,724, 5. Nemecko +0,820, 6. Portugalsko +1,316.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri