Slovenský zväz biatlonu a Slovenská lyžiarska asociácia predložili svoje nominácie na ZOH v Soči

Banská Bystrica 14. januára (TASR) - Výkonný výbor Slovenského zväzu biatlonu schválil v utorok nomináciu na ZOH v Soči v nezmenenej podobe, tak ako ju dva dni predtým predložili obaja tréneri reprezentácií Manfred Geyer (muži) a Josef Obererlacher (ženy). Návrh nominácie Slovenského zväzu biatlonu na ZOH 2014 – muži: Tomáš Hasilla, Pavol Hurajt, Matej Kazár, Miroslav Matiaško, Martin Otčenáš, ženy: Paulína Fialková, Jana Gereková, Martina Chrapánová, Anastasia Kuzminová, Terézia Poliaková. Olympijskú výpravu biatlonistov povedie Pavel Kobela.

"V podstate sme na výkonnom výbore prípadné zmeny neriešili. Len sme akceptovali návrh trénerov reprezentácií, ktorí nesú plnú zodpovednosť," povedal prezident zväzu Ján Hyža. Medzi mužmi sa zvažoval aj Dušan Šimočko, medzi ženami sa skloňovalo najmä meno Natálie Prekopovej, ktorá na ZOH už štartovala pred štyrmi rokmi. Univerziádna víťazka v Trentine na vytrvalostnej 15 km vzdialenosti však výkonnosť v 5. kole Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu nepotvrdila a pripravila sa tak o druhú účasť pod piatimi kruhmi. Aj forma Dušana Šimočka, olympionika vo Vancouveri i v Turíne'06, nenapĺňala požiadavky a hlavne, zaostávala za ostatnými.


Poprad 13. januára (TASR) - Celkovo 16 športovcov združených pod strechou Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) figuruje v návrhu nominácie na zimnú olympiádu. Predsedníctvo organizácie v pondelok nasmerovalo do Soči aj Petru Vlhovú, ktorá po zranení z úvodu decembra pôjde v utorok svoje prvé preteky, slalom Svetového pohára vo Flachau. Návrhom sa bude zaoberať na stredajšom zasadnutí výkonný výbor Slovenského Slovenského olympijského výboru (SOV) a jeho verdikt musí vo štvrtok schváliť celé olympijské plénum.

Návrh nominácie Slovenskej lyžiarskej asociácie na ZOH v Soči - alpské lyžovanie: Petra Vlhová, Jana Gantnerová, Barbora Lukáčová, Barbara Kantorová, Kristína Saalová, Adam Žampa, Matej Falat, Martin Bendík, Andreas Žampasnoubording: Klaudia Medlová (ak získa miestenku), akrobatické lyžovanie: Natália Šlepecká, Zuzana Stromková, beh na lyžiach: Alena Procházková, Martin Bajčičák, Peter Mlynár, Daniela Kotschová (náhradník Andrej Segeč).  

Definitívu pre slovenské lyžovanie potvrdí 19. januára Medzinárodná lyžiarska federácia, ktorá môže napríklad v prípade alpského úseku škrtnúť jedného muža. "Ešte sa to môže stať, ale ja verím, že už k zmene nedôjde. U žien som o tom presvedčený, u mužov takmer," konštatoval pre TASR športový riaditeľ úseku alpských disciplín SLA Martin Kupčo. Aj celkový počet slovenských bežcov závisí od pridelených olympijských kvót pre jednotlivé krajiny "Momentálne nám prislúchajú štyri miesta, ale definitívna uzávierka je 24. januára. Môže sa stať, že nám kvóta klesne na tri, či naopak stúpne na päť miest," vysvetlil pre TASR športový riaditeľ bežeckého úseku SLA Michal Malák.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím