SOV sa ponúka ako mediátor pri riešení aktuálneho problému medzi SLA a reprezentantmi SR

BRATISLAVA 27. decembra (SOV) - Predstavitelia Slovenského olympijského výboru (SOV) dostali tesne pred Vianocami informácie o aktuálnom probléme, ktorý vznikol medzi Slovenskou lyžiarskou asociáciou (SLA) a reprezentantmi Slovenska v zjazdovom lyžovaní v súvislosti s podpisom Štatútu reprezentanta.

Vzhľadom na skutočnosť, že SLA je členom SOV a že SOV má záujem na čo najlepšej reprezentácii krajiny na športovom poli, ktorej najvyššou formou je reprezentácia na olympijských hrách, prezident SOV Anton Siekel a generálny sekretár SOV Jozef Liba otvorili diskusiu s predstaviteľmi SLA aj so zástupcami reprezentantov SR v zjazdovom lyžovaní o vyriešení tohto problému.

Od zástupcov SLA dostali predstavitelia SOV prísľub, že účasť pretekárov na pretekoch Svetového pohára do konca tohto kalendárneho roka nie je ohrozená. Zástupcovia pretekárov vyjadrili ochotu rokovať o tejto záležitosti po ukončení série štartov v pretekoch Svetového pohára v technických disciplín, ktorá sa uzavrie 10. januára večerným slalomom žien vo Flachau.

SOV chce v tejto záležitosti pôsobiť ako mediátor a ponúka rokovanie oboch strán na pôde SOV, v prípade ich záujmu aj v prítomnosti ombudsmana SOV ako nestranného mediátora.

Predstavitelia SOV veria, že sa podarí dosiahnuť to, aby reprezentanti SR mohli naďalej nerušene štartovať na všetkých pretekoch a že zároveň budú splnené ich povinnosti voči SLA.

Autor: SOV

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri