SOV vydal pre športovú obec usmernenie k novej právnej úprave v oblasti ochrany osobných údajov

BRATISLAVA 15. august (SOV) - Od 25. mája 2018 sa začala uplatňovať nová právna úprava v oblasti ochrany osobných údajov, a to Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov (GDPR) a zákon č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Tieto nové predpisy so sebou prinášajú niektoré administratívne úlohy.  

 

Vzhľadom na to, že viaceré športové organizácie v tejto súvislosti adresovali Slovenskému olympijskému výboru (SOV) viaceré žiadosti o riešenie rozličných aplikačných problémov nových právnych predpisov, SOV vypracoval usmernenie, ktoré by mohlo pri riešení týchto nejasností pomôcť. Dokument obsahuje viaceré odporúčania a dôležité informácie z tejto problematiky.

 

Usmernenie k novej právnej úprave v oblasti ochrany osobných údajov nájdete TU.

Autor: SOV

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím