SOV vyhlasuje výtvarnú súťaž o olympizme pre základné a stredné školy k ZOH v Pjongčangu s témou Olympijský oheň v nás

BRATISLAVA 31. októbra (SOV) – V predvečer začiatku odpočítavania posledných sto dní do slávnostného otvorenia XXIII. zimných olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu (uskutočnia sa od 9. do 25. februára 2018, odpočítavanie posledných 100 dní sa začne 1. novembra, keď v hlavnom meste Kórejskej republiky Soule privítajú olympijský oheň dovezený z Grécka) vyhlasuje Slovenský olympijský výbor (SOV) výtvarnú súťaž o olympizme pre základné a stredné školy. Podobne ako pred ZOH 2014 v Soči a pred OH 2016 v Riu de Janeiro sa tematicky spája s nadchádzajúcim najväčším olympijským sviatkom.

 

Spoluorganizátomi výtvarnej súťaže SOV s témou „Olympijský oheň v nás“ budú na celom území Slovenska regionálne olympijské kluby a školy. Súťaž je určená pre širokú populáciu detí a mládeže s cieľom netradičnou formou pritiahnuť pozornosť mládeže smerom k olympijským hodnotám a ideálom. Olympijské hry, ktoré sa stali veľkolepým celosvetovým sviatkom športu, kultúry a mieru, inšpirovali a inšpirujú aj mnohých mladých talentovaných výtvarníkov na Slovensku.

 

SOV účastníkov súťaže vyzýva: Vyjadrite svoju podporu slovenským športovcom, členom Slovenského olympijského tímu na XXIII. zimných olympijských hrách v Pjongčangu! Takisto ako pred OH 2016 v Riu de Janeiro SOV po skončení a vyhodnotení súťaže dá zo súťažných práv pripraviť mozaiku, ktorá bude tvoriť výzdobu spoločných priestorov Slovenského olympijského tímu v Olympijskej dedine v Pjongčangu.

 

Slovenský olympijský výbor veríme, že účastníci svojou tvorivou invenciou podporia zámery SOV, prispejú k šíreniu olympijských myšlienok, aj k lepšiemu prepojeniu školskej mládeže so slovenskými olympionikmi v Pjongčangu.

 

Cieľová skupina výtvarnej súťaže „Olympijský oheň v nás“ pre základné a stredné školy:

Žiaci a študenti základných a stredných škôl vo vybraných vekových kategóriách :

I. kategória: do 10 rokov, II. kategória: od 10 do 15 rokov, III. kategória: od 15 do 18 rokov. Výtvarné diela, ktoré sa zúčastnia na celoslovenskej súťaži, budú predložené na posúdenie odbornej porote, zostavenej Slovenským olympijským výborom.

 

Podmienky súťaže:

Do súťaže budú prijaté iba plošné práce (maľba, kresba, rytiny, grafiky)

Rozmer diela: jednotne pre všetky diela papier formátu A4 alebo A3

Každý účastník môže zaslať do súťaže maximálne jedno dielo, počet súťažných prác za školu nie je obmedzený.

 

Súťažné práce zasielajte poštou na adresu SOV:

Slovenský olympijský výbor

Kukučínova 26

838 08 Bratislava

Obálku označte heslom “Výtvarná súťaž”

 

Súťažné práce označte na zadnú stranu nasledovne:          

„výtvarná súťaž ZOH 2018“

meno a priezvisko súťažiaceho

 názov a sídlo školy

kontaktná adresa

súťažná kategória

mesiac a rok narodenia

telefonický a e-mailový kontakt

 

Ceny:

Slovenský olympijský výbor ocení tri víťazné práce vo všetkých kategóriách diplomom a vecnými cenami. Ceny budú po skončení a vyhodnotení súťaže zaslané poštou na adresu uvedenú pri súťažnom diele.

 

Termíny súťaže:

Výtvarná súťaž potrvá od 1. novembra do 8. decembra 2017. Súťažné práce musia byť odovzdané alebo zaslané poštou do 8. decembra 2017 do 24:00 hod na adresu SOV.

Výsledky súťaže budú zverejnené na webovej stránke SOV https://www.olympic.sk/ najneskôr do 22. decembra 2017.

 

Poznámka:

Víťazi udeľujú organizátorom prednostné právo publikovať ich súťažné príspevky, uvádzať ich mená a priezviská spolu s adresou školy alebo bydliska a fotografiami pri akejkoľvek propagačnej akcii, ktorá sa bude týkať súťaže, bez toho, že by takéto použitie priznávalo akékoľvek iné práva, ako vyhranú cenu. Organizátor nevracia žiadne súťažné príspevky.

Autor: SOV

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X