Štvrté olympijské hry mládeže budú v roku 2022 v Senegale

Buenos Aires 8. októbra - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) dnes v dejisku prebiehajúcich olympijských hier mládeže (OHM) rozhodol, že o 4 roky bude toto podujatie hostiť senegalský Dakar. Už dlhšie sa vedelo, že Afrika v roku 2022 zažije olympijskú premiéru.

Hodnotiaca komisia a Výkonný výbor MOV vyhodnotili Senegal ako najvhodnejšie dejisko. Zástupcovia Dakaru odprezentovali vizionársky, ambiciózny a technicky zvučný projekt, ktorý napĺňa dlhodobé ciele krajiny. Senegal má množstvo mladých obyvateľov. Usporiadanie OHM vníma ako príležitosť zaujať mladých ľudí a zapojiť ich do rozvoja športu i mládeže všeobecne. 

"Afrika je zjednotená v názore usporiadania OHM 2022 v Senegale. S mladou populáciou a vášňou pre šport je čas pre Afriku, je čas pre Senegal," povedal na margo voľby prezident MOV Thomas Bach.

133. zasadnutie MOV sa koná v Buenos Aires, foto IOC media

Autor: Ján Šiller

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X