Štvrté olympijské hry mládeže budú v roku 2022 v Senegale

Buenos Aires 8. októbra - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) dnes v dejisku prebiehajúcich olympijských hier mládeže (OHM) rozhodol, že o 4 roky bude toto podujatie hostiť senegalský Dakar. Už dlhšie sa vedelo, že Afrika v roku 2022 zažije olympijskú premiéru.

Hodnotiaca komisia a Výkonný výbor MOV vyhodnotili Senegal ako najvhodnejšie dejisko. Zástupcovia Dakaru odprezentovali vizionársky, ambiciózny a technicky zvučný projekt, ktorý napĺňa dlhodobé ciele krajiny. Senegal má množstvo mladých obyvateľov. Usporiadanie OHM vníma ako príležitosť zaujať mladých ľudí a zapojiť ich do rozvoja športu i mládeže všeobecne. 

"Afrika je zjednotená v názore usporiadania OHM 2022 v Senegale. S mladou populáciou a vášňou pre šport je čas pre Afriku, je čas pre Senegal," povedal na margo voľby prezident MOV Thomas Bach.

133. zasadnutie MOV sa koná v Buenos Aires, foto IOC media

Autor: Ján Šiller

ZOSTÁVA DO Olympijských hier v Tokiu 2020

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X