Sumár finálových výsledkov 14. dňa ZOH v Soči + medailová bilancia krajín

V PIATOK 21. februára sa na XXII. ZOH 2014 v Soči konalO 7 finálovÝCH disciplín.


Akrobatické lyžovanie - skikros, ženy:
1. Marielle Thompsonová, 2. Kelsey Serwová (obe Kan.), 3. Anna Holmlundová (Švéd.).

Biatlon - šatefeta na 4x6 km, ženy:
1. Ukrajina (Vita Semerenková, Julija Džymová, Valj Semerenková, Olena Pidhrušná), 2. Rusko (Jana Romanovová, Oľga Zajcevová, Jekaterina Šumilovová, Oľga Viluchinová), 3. Nórsko (Fanny Welle-Strand Hornová, Tiril Eckhoffová, Ann Kristin Aafedt Flatlandová, Tora Bergerová), kolo späť Slovensko (Jana Gereková, Paulína Fialková, Terézia Poliaková, Martina Chrapánová).

Zjazdové lyžovanie - slalom, ženy:
1. Mikaela Shiffrinová (USA), 2. Marlies Schildová (Rak.), 3. Kathrin Zettelová (Rak.), ... 19. Petra VLHOVÁ, Jana GANTNEROVÁ nedokončila 2. kolo, Barbara KANTOROVÁ a Barbora LUKÁČOVÁ (všetky SR) nedokončili 1. kolo.

Rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe - 500 m, muži:
1. Victor An (Rus.), 2. Wu Ta-ťing (Čína), 3. Charle Cournoyer (Kan.).

Rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe - 1000 m, ženy:
1. Park Seung-Hi (Kór. rep.), 2. Fan Kche-sin (Čína), 3. Šim Suk-Hee (Kór. rep.).

Rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe - štafeta 5 000 m, muži:
1. Rusko (Victor An, Semjon Jelistratov, Vladimir Grigorjev, Ruslan Zacharov), 2. USA (Eduardo Alvarez, J.R. Celski, Chris Creveling, Jordan Malone), 3. Čína (Čchen Te-čchüan, Chan Tchien-jü, Š' Ťing-nan, Wu Ta-ťing).

Curling - muži:
1. Kanada, 2. Veľká Británia, 3. Švédsko.


Medailová bilancia krajín po piatkových disciplínach:

                            zlato    striebro   bronz   spolu
      
      1. Nórsko             10       4        8       22
      2. Rusko               9      10        7       26
      3. Kanada              9      10        5       24
      4. USA                 9       7       11       27
      5. Nemecko             8       4        4       16
      6. Holandsko           6       7        9       22
      7. Švajčiarsko         6       3        2       11
      8. Bielorusko          5       0        1       6
      9. Francúzsko          4       4        7       15
      10. Poľsko             4       0        0       4
      11. Čína               3       4        2       9
      12. Kórejská rep.      3       2        2       7
      13. Rakúsko            2       7        3       12
      14. Švédsko            2       6        6       14
      15. Česko              2       4        2       8
      16. Slovinsko          2       1        4       7
      17. Japonsko           1       4        3       8
      18. Fínsko             1       3        0       4
      19. Veľká Británia     1       1        2       4
      20. Ukrajina           1       0        1       2
      21. SLOVENSKO          1       0        0       1
      22. Taliansko          0       2        6       8
      23. Austrália          0       2        1       3
      24. Lotyšsko           0       1        2       3
      25. Chorvátsko         0       1        0       1
      26. Kazachstan         0       0        1       1



© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

    Generálni partneri

      Hlavní partneri

        Partner

        Dodávatelia

          Mediálni partneri

            Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
            Viac informácií...
            Súhlasím