Sumár finálových výsledkov 8. dňa ZOH v Soči

V SOBOTU 15. februára sa na XXII. ZOH 2014 v Soči konalo 7 finálových disciplín.


Zjazdové lyžovanie - super-G, ženy:
1. Anna Fenningerová (Rak.), 2. Maria Höflová-Rieschová (Nem.), 3. Nicole Hospová, ...22. Barbara KANTOROVÁ (SR), Kristína SAALOVÁ (SR) preteky nedokončila.

Bežecké lyžovanie - štafeta 4x5 km, ženy:
1. Švédsko (Ida Ingemarsdotterová, Emma Wikenová, Anna Haagová, Charlotte Kallová), 2. Fínsko (Anne Kyllönenová, Aino-Kaisa Saarinenová, Kerttu Niskanenová, Krista Lähteenmäkiová), 3. Nemecko (Nicole Fesselová, Stefanie Böhlerová, Claudia Nystadová, Denise Herrmannová).

Rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe - 1500 m, ženy:
1. Jang Čou (Čína), 2. Šim Suk-hi (Kór. rep.), 3. Arianna Fontanová (Tal.), ... 29. Tatiana BODÓOVÁ (SR).

Rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe - 1000 m, muži:
1. Victor An (Rus.), 2. Vladimir Grigorjev (Rus.), 3. Sjinkie Knegt (Hol.).

Rýchlokorčuľovanie - 1500 m, muži:
1. Zbigniew Bródka (Poľ.), 2. Koen Verweij (Hol.), 3. Denny Morrison (Kan.).

Skeleton - muži:
1. Alexander Tretiakov (Rus.), 2. Martins Dukurs (Lot.), 3. Matt Antoine (USA).

Skoky ny lyžiach - veľký mostík:
1. Kamil Stoch (Poľ.) , 2. Noriaki Kasai (Jap.), 3. Peter Prevc (Slov.).


Medailová bilancia krajín po sobotňajších medailových disciplínach:

                                zlato    striebro   bronz   spolu
       1. Nemecko            7         3         2       12
       2. Švajčiarsko        5         1         1        7
       3. Rusko              4         6         5       15
       4. Kanada             4         5         2       11
       5. Holandsko          4         4         6       14
       6. USA                4         3         7       14
       7. Nórsko             4         3         6       13
       8. Čína               3         2         0        5
       9. Bielorusko         3         0         1        4
      10. Poľsko             3         0         0        3
      11. Rakúsko            2         4         1        7
      12. Francúzsko         2         0         2        4
      13. Švédsko            1         5         2        8
      14. Japonsko           1         2         1        4
      15. Slovinsko          1         1         2        4
      16. Kórejská republika 1         1         1        3
      17. V.Británi          1         0         1        2
      18. SLOVENSKO          1         0         0        1
      19. Taliansko          0         2         3        5
      20. Česko              0         2         1        3
      21. Fínsko             0         2         0        2
      22. Lotyšsko           0         1         2        3
      23. Austrália          0         1         1        2
      24. Chorvátsko         0         1         0        1
      25. Kazachstan         0         0         1        1
      25. Ukrajina           0         0         1        1



© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

    Generálni partneri

      Hlavní partneri

        Partner

        Dodávatelia

          Mediálni partneri

            Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
            Viac informácií...
            Súhlasím