Triatlonista Richard Varga bude na EH v Baku bojovať o olympijskú miestenku

Richard Varga. FOTO TASR/PAVEL NEUBAUERBratislava 16. apríla (TASR, SOV) - Na premiérových Európskych hrách v azerbajdžanskom Baku (12. - 28. júna) sa zúčastní aj 5-členná výprava triatlonistov. Najväčšou hviezdou tímu bude účastník OH v Londýne (22. miesto) Richard Varga.

Vo štvrtok sa zúčastnil na tlačovej konferencii na pôde Slovenského olympijského výboru (SOV). Člen Slovenského olympijského tímu (SOT) je jeden z piatich našich top športovcov podporovaných Slovenskou olympijskou marketingovou, a.s., a zároveň je aj štipendista Olympijskej solidarity Medzinárodného olympijského výboru.

Víťazi kategórií mužov aj žien sa z Európskych hier v Baku priamo kvalifikujú na OH 2016 v Riu de Janeiro. "Samozrejme, že sa pokúsim vybojovať si miestenku na olympiádu. Kvalifikovať sa už v júni je pre každého lákavé, aby sa potom mohol pokojne pripravovať na OH. Pre mňa je to tiež lákavé. Počítam, že na štarte bude takmer 90 % pretekárov z európskej špičky. Ak sa mi to nepodarí, chcem dobre reprezentovať Slovensko a dosiahnuť taký výsledok, na ktorý budem hrdý," povedal Richard Varga vo štvrtok na pôde SOV.

Richard Varga má za sebou už tri preteky tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta ITU. V Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch skončil na 25. mieste, v Aucklande na Novom Zélande obsadil 7. priečku a naposledy v austrálskom Gold Coast skončil na 15. pozícii.

"Prakticky od decembra som v tréningovom a pretekárskom kolotoči. Teraz si týždeň oddýchnem, potom začnem 5-týždňovú prípravu na ďalšie preteky svetovej série v Londýne (30. - 31. mája) a odtiaľ poletím do Baku," uviedol Varga.

Väčšiu časť prípravy absolvuje najlepší slovenský triatlonista v Anglicku v osvedčenm britskom tréningovom tábore s bratmi Alistarom a Jonathanom Brownleeovcami. „Bude to kvalitná príprava, v rámci nej sa zameriame aj na úseky z pláže na pláž. Budú v morskej vode, v ktorej budeme plávať v Baku a tiež v Riu de Janeiro. Na záver prípravy sa zúčastním na testovacích pretekoch v Londýne,“ uviedol Richard Varga.

 

Autor: TASR, SOV

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím