V nedeľu sa v Soči uskutočnili stretnutia najvyšších politických a olympijských predstaviteľov so slovenskou účasťou

SOČI 17. februára (SOV) – V nedeľu sa v Soči uskutočnili stretnutia najvyšších politických a olympijských predstaviteľov so slovenskou účasťou.

 
Slovenskú delegáciu prijal prezident MOV Thomas Bach

Na fotografii zľava Danka Barteková, Thomas Bach, Jozef Liba, František Chmelár, Ivan Gašparovič a Janka Gantnerová, nevidno Juraja Blanára. FOTO MOVPredpoludním prijal slovenskú delegáciu vo svojom salóniku v Olympijskom klube v Soči prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach. V prítomnosti členky MOV na Slovensku Danky Bartekovej sa stretol s prezidentom Slovenskej republiky Ivanom Gašparovičom, so žilinským županom a predsedom Slovenského prípravného výboru ZOH Krakov 2022 Jurajom Blanárom, ako aj s najvyššími predstaviteľmi SOV - prezidentom Františkom Chmelárom a generálnym sekretárom Jozefom Libom, i s vedúcou slovenskej výpravy na ZOH v Soči Jankou Gantnerovou. Mimochodom, ešte pred stretnutím Thomas Bach navštívil horskú olympijskú dedinu a pri raňajkách debatoval s viacerými športovcami.

O obsahu približne polhodinového stretnutia s prezidentom MOV informoval generálny sekretár SOV Jozef Liba, ktorý povedal: „Prezident SR Ivan Gašparovič ocenil výbornú organizáciu ZOH v Soči, rozsah výstavby, bezpečnostné opatrenia, aj atmosféru. Thomas Bach sa poďakoval za účasť slovenskej hlavy štátu na hrách aj za prezidentovu celkovú podporu slovenskému športu. Ocenil, že hlava štátu podporuje kandidatúru poľského Krakova na ZOH 2022 so slovenskou spoluúčasťou. Vyjadril sa, že MOV pozorne sleduje túto kandidatúru a hodnotí šance Krakova v spolupráci s regiónom Liptova na získanie ZOH ako reálne, veď v tomto regióne sa olympiáda ešte nikdy nekonala. Thomas Bach sa veľmi uznanlivo vyjadril na adresu novej členky MOV Danky Bartekovej, ktorá sa podľa jeho slov vďaka svojej aktivite výborne uviedla v medzinárodnom olympijskom hnutí.“
 

Prezident SOV na večeri s ruským prezidentom Vladimirom Putinom

Prezident SOV František Chmelár sa v nedeľu večer zúčastnil na slávnostnej večeri, ktorú pre prezidentov všetkých zúčastnených národných olympijských výborov na ZOH v Soči usporiadal prezident Ruskej federácie Vladimir Putin. „Stalo sa to na olympijských hrách vôbec po prvý raz, že prezident usporiadateľskej krajiny sa stretol so šéfmi všetkých zúčastnených NOV. Prezident MOV Thomas Bach sprevádzaný prezidentom Ruského olympijského výboru a členom MOV Alexandrom Žukovom mu osobne predstavil všetkých prítomných prezidentov národných olympijských výborov. Slávnostná večera sa odohrala vo veľmi príjemnej atmosfére,“ informoval prezident SOV František Chmelár.
 

Prezident Ivan Gašparovič v Slovak Pointe zablahoželal Adamovi Žampovi

Prezident SR Ivan Gašparovič v debate s Adamom Žampom. FOTO SOVPrezident SR Ivan Gašparovič po zhliadnutí hokejového zápasu Slovensko – Rusko navštívil v nedeľu večer Slovak Point na novom terminále železničnej stanice Adler. Po hokeji tam zavítal aj úspešný slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa, ktorý sa v Soči blysol piatym miestom v superkombinácii. Prezident Ivan Gašparovič srdečne zablahoželal k výbornému výsledku nielen jemu, ale aj rodičom – trénerovi Tomášovi Žampovi a mame Slávke Žampovej, aj servismanovi Stanislavovi Vozárikovi. S Adamom Žampom potom zotrval v debate, do ktorej sa zapojil aj predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár.

Slovak Point večer v sprievode bývalého šéfa slovenského zápasenia Petra Marčeka navštívil aj legendárny zápasník David Musuľbes, ktorý na OH 2008 v Pekingu vybojoval v superťažkej voľnoštýliarskej kategórii pre Slovensko bronzovú medailu. Prezident SR Ivan Gašparovič s ním krátko hovoril. Musuľbesa, ktorý okrem bronzu pre Slovensko vybojoval na OH 2000 v Sydney zlato pre Rusko, ako olympijského víťaza pozval na ZOH v Soči Ruský olympijský výbor.

Autor: SOV

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím