V Pjongčangu sa začali XII. zimné paralympijské hry

Pjongčang 9. marca (TASR) - Prezident Kórejskej republiky Mun Čä-in v piatok popoludní oficiálne otvoril XII. zimné paralympijské hry v Pjongčangu. Na hrách sa zúčastní 567 parašportovcov zo 49 krajín sveta, ktorí budú počas desiatich dní bojovať o 80 medailových kolekcií. Vlajkonosičkou slovenskej výpravy bola zrakovo znevýhodnená zjazdárka Henrieta Farkašová, ktorá patrí medzi najväčie medailové nádeje svojej krajiny. Na hlavnú plochu vstúpila s navádzačkou Natáliou Šubrtovou, obe boli oblečené v ľudových krojoch.

"Neprestávajte snívať a zabávajte sa. V nasledujúcich dňoch uvidia milióny ľudí z celého sveta, ako si plníte sny. Paralympiáda nemení len životy, mení celý svet. Spoločne zmeníme svet prostredníctvom športu," povedal podľa agentúry Yonhap prezident Medzinárodného paralympijského výboru (IPC) Andrew Parsons.

Ceremoniál sa konal na štadióne, na ktorom prebiehala úvodná aj záverečná slávnosť nedávno skončenej zimnej olympiády. Organizátori pripravili bohatý kultúrno-umelecký program. V rámci neho vystúpilo nevidiace dievčatko So Če-On, ktoré z vĺn Východného mora vystúpilo na súš a za pomoci maskota Bandabiho sa ako snehová vločka prechádzalo po stráňach v okolí Pjongčangu.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X