V Prahe sa začal dvojsemestrálny vzdelávací program Športová diplomacia

Pohľad na účastníkov vzdelávacieho programu. FOTO ČOV/BARBORA ŽEHANOVÁPRAHA/BRATISLAVA 9. októbra (SOV) - Uplynulý víkend sa na Vysokej škole ekonomickej v Prahe uskutočnil prvý modul vzdelávacieho programu Športová diplomacia, určeného pre zástupcov športových organizácií zo Slovenska a Českej republiky. Do programu sa zapojilo 19 zástupcov rôznych športových organizácií, napríklad ich prezidenti či generálni sekretári, ale medzi účastníkmi je napríklad aj česká olympijská víťazka v snoubordkrose zo Soči 2014 Eva Samková, či ešte v predošlej súťažnej sezóne aktívna slovenská biatlonistka, olympionička Jana Daubnerová (Gereková). Ďalšími slovenskými účastníkmi sú hokejová olympionička Zuzana Tomčíková (Slovenský zväz ľadového hokeja), Vladimír Gubrický (Slovenský atletický zväz), Radovan Cagala (Slovenská lyžiarska asociácia) a volejbalistka Dominika Nestarcová (Slovenská olympijská marketingová, a.s.).

 

V spolupráci Českého olympijského výboru s Ministerstvom školstva, mládeže a telovýchovy ČR, Ministerstvom zahraničných vecí ČR a jeho Diplomatickou akadémiou, Vysokou školou ekonomickou v Prahe a jej Fakultou medzinárodných vzťahov, Slovenským olympijským výborom a Univerzitou Mateja Bela v Banskej Bystrici absolvujú študenti napríklad moduly na témy Právo v športe, Negociácia a argumentácie, Komunikácia a práca s médiami, Základy manažmentu a marketingu, Športová diplomacia a olympijské hnutie, Základy protokolu a etikety alebo Medzikultúrna komunikácia. Súčasťou štúdia sú aj projekty a študijná cesta do zahraničia. Prvý modul bol zameraný na organizáciu a financovanie športu.

Autor: SOV

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím