V pretekoch SP v Augsburgu Slafkovský v C1 znovu druhý, celkove jasne vedie

Augsburg 7. júla (TASR) - Vo finále 3. kola Svetového pohára slalomárov na divokej vode skončil v nemeckom Augsburgu slovenský singlista Alexander Slafkovský opäť druhý, tak ako v predchádzajúcich kolách v Liptovskom Mikuláši a Krakove. Zvíťazil domáci Nemec Sideris Tasiadis časom 100,06 s, Slafkovský za ním zaostal len 0,71 s a upevnil si priebežné vedenie v celkovom hodnotení SP. Tretie miesto patrilo Slovincovi Lukovi Božičovi (+2,81), štvrté a piate ďalším Slovákom, Markovi Mirgorodskému (+3,25) a Michalovi Martikánovi (+3,42). Z kvarteta Slovákov vo finále chýbal jedine Matej Beňuš, ktorý bol v semifinále trinásty. Síce mal čistú jazdu, no o niečo pomalšiu a na postup mu chýbalo 0,40 sekundy.

Slafkovský, ktorý bol v semifinále najrýchlejší, ťahá obdivuhodnú šnúru troch druhých miest, a takáto vyrovnanosť sa vidí málokedy. "To som ešte nikdy nezažil. Všetko je však po prvý raz, bodaj by na majstrovstvách sveta v Riu sa podarilo viac. Každé preteky sú však o niečom inom, mňa teraz najmä teší, že na troch rôznych kanáloch v troch rôznych pretekoch som bol stále na pódiu, to je fantasia. V cieli ma delilo od Tasiadisa veľmi málo, trochu mi nevyšla kombinácia päťky a šestky, jazda však vyvolala u mňa dobré pocity, aj keď stále sa dá ísť lepšie," povedal.

Vo finále chýbali slovenské kajakárky. Už v kvalifikácii skončili Kaliská a Haššová, v semifinále zajazdila Eliška Mintálová len 23. najlepšiu jazdu. Vo finále Austrálčanka Jessica Foxová prevalcovala konkurenciu, od druhej Britky Franklinovej ju delil priepastný rozdiel 6,46 s. Foxová zatiaľ nepoznala v sezóne pocit prehry, a to pádluje nielen v kajaku, ale aj v kanoe.

Finálové výsledky - C1 muži: 1. Tasiadis (Nem.) 100,06 (0), 2. Alexander SLAFKOVSKÝ (SR) 100,77 (0), 3. Božič (Slovin.) 102,87 (2), 4. Marko MIRGORODSKÝ 103,31 (0), 5. Michal MARTIKÁN (obaja SR) 103,48 (0), ... v semifinále 13. Matej BEŇUŠ (SR) 107,06 (0), K1 ženy: 1. Foxová (Austr.) 102,10 (0), 2. Franklinová (V.Brit.) 108,56 (0), 3. Terceljová (Slov.) 108,86 (2), ... v semifinále 23. Eliška MINTÁLOVÁ (SR) 122,04 (2).