V rámci 2. ročníka nočného behu na Štrbskom Plese sa uskutočnil Tatranský deň detí, na ktorom sa zúčastnilo viacero slovenských olympionikov

Štrbské Pleso 31. mája - V posledný májový deň sa v rámci druhého ročníka nočného behu na Štrbskom Plese (Rajec High Tatras Night Run) v chladnom, veternom, ale slnečnom počasí uskutočnil Tatranský deň detí, kde sa svojimi športovými aktivitami prezentoval aj Slovenský olympijský výbor.
Tatranský deň detí pod záštitou SOV. FOTO ROMAN HANZEL
Od rána sa deti striedali na 10 športových stanovištiach a získavali pečiatky, ktoré si na záver mohli vymeniť za vecné ceny a diplomy. Do jednotlivých aktivít sa zapojilo dovedna 586 detí. Na akcii sa zúčastnili aj zástupcovia OK Vysoké Tatry - Anka Pasiarová a člen environmentálnej komisie SOV Juraj Bobula, ktorý prezentoval materiály týkajúce sa ochrany životného prostredia.

V popoludňajších hodinách prebehla na Štrbskom Plese autogramiáda známych olympionikov (športovcov Strediska štátnej športovej reprezentácie Ministerstva vnútra SR), ktorej sa zúčastnili - Adam Žampa, Zuzana Štefečeková, Martin Bajčičák, Jozef Ninis, Michaela Denjen Pešková, Tatiana Bodóvá, Natália Šlepecká a Peter Mlynár. Olympionici tiež predvádzali svoje športové náradie, s ktorým súťažili na olympijských hrách. Najväčší záujem bol o Adama Žampu, s ktorým sa fotil takmer každý účastník podujatia.

Fotogaléria k článku

Autor: Roman Hanzel

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri