V Šahách sa deň zasadnutia OK uskutočnilo aj spoločné zasadnutie Slovenskej a Maďarskej olympijskej akadémie

Momentja zo spoločného stretnutia Slovenskej a Maďarskej olympijskej akadémie v Šahách. FOTO OKASŠAHY (rév) – Od roku 2006 pôsobí v Šahách Olympijský klub (OK) Alojza Szokolyiho, ktorý sa zaradil medzi najaktívnejšie regionálne olympijské kluby na Slovensko.  Nesie meno historicky prvého olympionika zo Slovenska Alojza Sokola (Alojza Szokolyiho), ktorý v Šahách v roku 1902 založil prvý mestský športový spolok - Honti Sport Club. Na výročnom hodnotiacom stretnutí OK Alojza Szokolyiho si účastníci 13. decembra pripomenuli aj toto jubileum – 115. výročie organizovaného športu v Šahách.

 

Momentka z hodnotiaceho zasadnutia OK Alojza Szokolyiho v Šahách. FOTO OKASTradičné koncoročné hodnotiace stretnutie klubu malo tentoraz výnimočný podtón. V tento deň predpoludním sa totiž v Šahách uskutočnilo aj protokolárne zasadnutie Maďarskej olympijskej akadémie (MOA) a Slovenskej olympijskej akadémie (SOA) s cieľom potvrdenia opodstatnenosti rozvoja olympizmu. Slávnostné stretnutie priaznivcov a podporovateľov olympizmu sa uskutočnilo v poobedňajších hodinách. Okrem zástupcov oboch akadémií naň boli pozvaní poslanci mestského zastupiteľstva, riaditelia škôl zo Šiah a okolia, učitelia telesnej výchovy, žiaci, aj športovci. Prítomný bol aj predseda združenia Olympijských klubov SR Ivan Čierny.

Zástupcovia SOA aj MOA pri hrobe prvého olympionika zo Slovenska v maďarskom Bernecebaráti. FOTO OKASReferát o minuloročnej činnosti olympijského klubu predniesol predseda Olympijského klubu Alojza Szokolyho Ferenc Révész. Po celoročnom hodnotení a ocenení najlepších mládežníckych športovcov škôl a telovýchovných oddielov nasledovalo poďakovanie tým, ktorí v regióne podporujú olympijské myšlienky, zapájajú sa do klubových aktivít a pomáhajú pri realizácii podujatí. „Sme pyšní na naše deti a žiakov, na kolegov, telocvikárov, riaditeľov, ktorí od samotného začiatku prijali ponúknuté aktivity. Takýto prístup škôl umožňuje našim deťom, aby sa pravidelne zapájali do športových aktivít, aby prostredníctvom podujatí prežili atmosféru olympizmu, športu, výhry, priateľstva a spolupatričnosti,“ uviedla Angelika Révész.

 

Už predpoludním zástupcovia Slovenskej a Maďarskej olympijskej akadémie diskutovali o možných spoločných aktiviách, z ktorých niektoré sa osvedčili aj v minulom období. Slovenskú stranu zastupovali viceprezident Slovenského olympijského výboru (SOV) Zdenko Kríž, podpredseda SOA Ján Grexa, poradca prezidenta SOV Vladimír Miller, riaditeľka oddelenia olympizmu Ivana Motolíková a člen vedenia SOA Karol Görner. Za Maďarskú olympijskú akadémiu boli prítomní generálny sekretár MOA László Lehmann, olympionička Zsuzsa Csisztu, členka MOA, členka MOA Mária Mező Jakabházy, člen MOA Béla Győr, olympijský víťaz v kanoistike z roku 1968 Mihály Hesz, predseda OK v Budapešti Tamás Borovitz a predseda OK v Tiszavasvári József Gazdag. Spoločne navštívili aj hrob Alojza Sokola (Alojza Szokolyiho) v neďalekom Bernecebaráti.

Autor: (rév)

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X