V Seu d´Urgell už tretí triumf bratancov Škantárovcov v pretekoch SP v C2

Seu d'Urgell 3. augusta (TASR) - Štvrté kolo Svetového pohára slalomárov na divokej vode vyvrcholilo v nedeľu v španielskom Seu d'Urgell zostávajúcimi dvoma disciplínami K1 žien a C2. V oboch mali Slováci vo finále až štvornásobné zastúpenie a veľkú šancu opäť preniknúť viacnásobne na medailový stupeň. Napokon naň tým najráznejším spôsobom vyskočili deblkanoisti Ladislav a Peter Škantárovci. Opäť zvíťazili, v seriáli SP tohto roku už tretíkrát. Bratanci Škantárovci sa postarali o 93. triumf slovenskej lode v histórii SP a svoj šiesty. Vo finále boli aj ďalšie dve slovenské lode. Trojnásobní olympijskí víťazi Peter a Pavol Hochchornerovci obsadili štvrté a Tomáš Kučera s Jánom Bátikom siedme miesto.

V tejto sezóne majú Škantárovci brilantnú formu. Stali sa vo Viedni majstri Európy a trikrát v SP zvíťazili, v Tacene, pražskej Troji a teraz v Seu d'Urgell, tretiu priečku pripojili v anglickom Lee Valley. Vo Svetovom pohári dosiahli po troch víťazstvách v jednom rade Škantárovci čistý 'hetrik'. Ešte nikdy nemali takú sezónu ako teraz, až sa žiada použiť prívlastok skvostná.

"Ani som si neuvedomil hetrik víťazstiev," povedal Peter Škantár. "Každé preteky sú však mimoriadne ťažké, musíte vždy zajazdiť výborne. V Urgelli, kde sa kanál podobá aj tomu nášmu v Liptovskom Mikuláši, sa nám zvykne jazdiť veľmi dobre. Finálová jazda sa nám vydarila, spočiatku sme ani nevedeli o ťuku na 14. bránke, no mali sme rezervu, bola to naozaj rýchla jazda. Od skoku nám hneď vyšla pravá protiprúdna bránka, vzápätí aj ľavá, zrýchlili sme a dôležitý bol pre nás aj šprint do cieľa, ten máme veľmi dobrý."

Tréner Juraj Minčík: "Voda bola dosť jednoduchá, ale pre deblovky ťažšia v tom, že kanál je malý. O tom dotyku bránky vo finále som ani nevedel, bežal som popri kanáli, až potom z videozáznamu sa ukázalo, že ten ťuk, veľmi jemný, mali. Stačil im však aj tento čas a že s ťukom zvíťazili sa považuje vždy za geniálne. Na medzičasoch to bolo natesno, majú však svoju taktiku, deľbu frekvencie, kde sa sústredia na rýchlosť, kde viac na techniku a aj pred cieľom dokážu pádlovať na maximum."

Kajakárke Jane Dukátovej sa finálová jazda vôbec nevydarila. Už v hornej časti nazbierala veľkú stratu a keď vynechala protiprúdnu bránku 14, bolo definitívne po nádejách. Vo finále skončila na poslednom, 10. mieste. Elena Kaliská do fináíle nepostúpila.

Z finálových výsledkov - C2: 1. Ladislav a Peter Škantárovci 106,70 (2), 2. Labarelle - Peschier 107,41 (0), 3. Picco - Biso (obe Fr.) 108,16 (0), 4. Pavol a Peter Hochschornerovci 108,87 (0), ... 7. Tomáš Kučera - Ján Bátik (všetci SR) 110,91 (0).© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri