V utorok dva slovenské rekordy i návšteva veľvyslanca v Buenos Aires

Buenos Aires 9. októbra (SOV) - Na pozvanie slovenského veľvyslanca Branislava Hitku veľká časť našej výpravy v utorok navštívila veľvyslanectvo SR v Argentíne. Návšteva bola obojstranne príjemná. V Olympijskom parku zatiaľ padali slovenské rekordy. 

Veľvyslanec Branislav Hitka v obleku vpravo, naľavo od neho viceprezident SOV Z. Kríž a prezident SOV A. Siekel, foto SOVTamara Potocká výrazne zlepšila svoj čas z rozplavby a semifinálový výkon na 50m motýlik s hodnotou 26,95s ju s prehľadom posunul do vytúženého finále. V ňom ju môžete sledovať naživo v stredu o 23:24 na https://www.olympicchannel.com/en/live/ 
Semifinálovým časom si Tamara zlepšila osobné maximum, slovenský rekord a tiež potvrdila limit na seniorské MS. Jej bezpostrednú reakciu plnú radosti si môžete pozrieť TU.
Tamara Potocká po rannej rozplavbe, foto SOV/Andrej Galica
Slovenský rekord do 20 rokov vylepšil aj vzpierač Sebastián Cabala. V nadhode dosiahol výkon s hodnotou 148kg, čo mu ako najmladšiemu pretekárovi vynieslo 6. miesto.


V stredu uvidíme v olympijskom bazéne okrem Tamary Potockej aj Mateja Dušu, rovnako na 50m motýlik. Jediné súťažné vystúpenie na hrách čaká strelca Jerguša Vengríniho v disciplíne vzduchová pištoľ 10m, v tímovej súťaži sa predstaví džudista Alex Barto. O 18:00 miestneho času naši futsalisti nastúpia na svoj druhý zápas skupiny A proti domácemu favoritovi - Argentíne. 

Autor: Ján Šiller

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X