Valné zhromaždenie SOV 26. januára schváli zloženie slovenskej výpravy na ZOH v Pjongčangu a zvolí nového kontrolóra SOV

BRATISLAVA 11. januára (SOV) – Výkonný výbor Slovenského olympijského výboru (VV SOV) sa na svojom štvrtkovom zasadnutí zaoberal predovšetkým prípravou 53. valného zhromaždenia SOV, ktoré sa uskutoční v piatok 26. januára 2018 od 10:00 h v kongresovej sále hotela NH Gate One v Bratislave.

 

Najdôležitejším bodom rokovania bude schválenie zloženia slovenskej výpravy na februárových XXIII. zimných olympijských hrách (ZOH) v Pjongčangu. Okrem toho plénum schváli zloženie disciplinárnej komisie SOV na ZOH, ako aj výšku odmien za popredné umiestenia slovenských olympionikov v tomto olympijskom cykle, čo sa okrem ZOH v Pjongčangu bude týkať aj OH 2020 v Tokiu.

 

V programe XXIII. VZ SOV bude aj jeden pôvodne neplánovaný bod – voľby nového kontrolóra SOV. Doterajší kontrolór SOV Marián Kukumberg, ktorý zároveň vykonával aj funkciu predsedu dozornej rady SOV, totiž 19. decembra minulého roka písomne oznámil, že sa vzdáva funkcie. Vzhľadom na túto skutočnosť SOV vypísal voľby nového kontrolóra SOV a zároveň predsedu dozornej rady.

 

Kontrolór športovej organizácie musí na výkon svojej funkcie spĺňať viaceré podmienky stanovené zákonom o športe, jednou z nich je aj vykonanie skúšky odbornej spôsobilosti. Z tohto dôvodu sa musí k navrhovaniu kandidátov na túto funkciu pristupovať veľmi zodpovedne.

 

Každý člen SOV má právo navrhnúť na túto volenú funkciu jedného kandidáta. Návrhy na kandidátov musia byť predložené písomne na sekretariát SOV, Kukučínova 26, 838 08 Bratislava, resp. na e-mailovú adresu office@olympic.sk. Kandidátsky lístok musí byť doručený do 21. januára 2018 do 17:00 h. Lehota na podanie návrhu kandidáta sa považuje za dodržanú, ak bol návrh v stanovenej lehote doručený na sekretariáte SOV a zaregistrovaný. VV SOV uzavrie a schváli kandidátsku listinu na svojom zasadnutí štyri dni pred konaním 53. VZ SO, teda 22. januára.

 

Výkonný výbor SOV vo štvrtok schválil Volebný poriadok na voľbu kontrolóra SOV na 53. VZ SOV, ktorý bude členom SOV rozoslaný zároveň s pozvánkou na 53. VZ SOV a s výzvou na predkladanie kandidátov do tejto funkcie.  

 

V programe 53. VZ SOV je aj návrh prijatie nového člena SOV – Slovenskej asociácie motoristického športu.        

Autor: (sou)

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X