Viceprezident SOV Zdenko Kríž obhájil funkciu šéfa stolnotenisového zväzu

Bratislava 16. júna (TASR) - V kongresovej sále hotela Nivy v Bratislave sa konala v piatok za účasti 54 delegátov konferencia Slovenského stolnotenisového zväzu (SSTZ), ktorá rozhodla o pôsobení Zdenka Kríža vo funkcii predsedu na ďalšie štyri roky. Konferencia zhodnotila uplynulé obdobie, predovšetkým projekty zamerané na štátnu reprezentáciu, mládež, súťaže a ekonomiku. Zaoberala sa správou audítora k účtovnej uzávierke, ale aj úpravou stanov a doplnkov do súborov predpisov. Na záver programu prišli na rad voľby predsedu SSTZ, podpredsedu, členov výkonného výboru a disciplinárnej komisie.

Staronovým predsedom sa stal viceprezidennt Slovenského olympijského výboru (SOPV) pre olympizmus Zdenko Kríž, ktorý v tajných voľbách zvíťazil nad protikandidátom Antonom Hajdukom v pomere hlasov 28:25. Keďže sa na konferencii zúčastnilo všetkých 54 právoplatných delegátov, na zvolenie potreboval predseda zväzu 28 hlasov, teda nadpolovičnú väčšinu. Zdenko Kríž je vo funkcii predsedu už od roku 1983 s výnimkou obdobia rokov 1986-1990, keď bol predsedom československého zväzu stolného tenisu.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím