Vlajkonosič slovenskej výpravy SR na otvorení ZOH v Soči bude Zdeno Chára, sľub zložia Anastasia Kuzminová a Martin Bajčičák

BRATISLAVA 16. januára (SOV) - Na 46. valnom zhromaždení Slovenského olympijského výboru (SOV) oznámila vedúca slovenskej výpravy na XXII. zimných olympijských hrách v Soči Janka Gantnerová dve rozhodnutia výkonného výboru SOV.

Vlajkonosič slovenskej olympijskej výpravy na ZOH v Soči bude kapitán tímu našich hokejistov a jeden z najlepších hokejových obrancov sveta Zdeno Chára.Slávnostný sľub do rúk prezidenta SR v mene celej výpravy 30. januára na bratislavskom Hrade zložia obhajkyňa zlatej a striebornej medaily zo ZOH vo Vancouvri biatlonistka Anastasia Kuzminová a bežec na lyžiach Martin Bajčičák, ktorý v Soči piatou olympijskou účasťou vyrovná historický slovenský rekord.

Zdeno Chára dostal ako jediný hráč výnimku od vedenia zámorskej NHL. Na rozdiel od ostatných hráčov, ktorých kluby uvoľnia až 9. februára, príde kapitán Bostonu Bruins už pred otvorením hier. "Je pre nás veľká česť, že sa nám to podarilo. Takúto výnimku nedostal ani kapitán kanadskej hokejovej reprezentácie či ruské eso Ovečkin," uviedol na valnom zhromaždení prezident SOV František Chmelár.
Zdeno Chára v súboji s Kanaďanom Staalom na ZOH vo Vancouvri. FOTO JÁN SÚKUP Radosť Anastasie Kuzminová zo zlatej medaily na ZOH 2010. FOTO JÁN SUKUP Martin Bajčičák sa chystá do Soči už na svoju piatu olympiádu. FOTO JÁN SÚKUP

Autor: (sou)

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri