Vlhová tretia v superkombinácii SP v Crans Montane

Crans Montana 4. marca (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila tretie miesto v nedeľnej superkombinácii Svetového pohára vo švajčiarskej Crans Montane. Vo svojom premiérovom vystúpení v disciplíne zjazdárskej všestrannosti vo SP ako piata pretekárka nedávnej olympijskej súťaže siahala dokonca na prvenstvo. Lenže po skvelom výkone v super-G nezašla optimálne svoje slalomové kolo a na víťaznú Talianku Federicu Brignoneovú stratila 9 stotiniek. Dvanástykrát v kariére sa tak v rámci SP dostala na pódium, premiérovo v kombinácii. Doteraz stála na pódiu deväťkrát v slalome (4-2-3) a dvakrát v paralelnom slalome (0-1-1).
 

Brignoneová spolu s nedávnou olympijskou víťazkou Michelle Gisinovou ako jediná zo širšieho kruhu favoritiek zašla slalom nad svoje pomery. Obe pretekárky v cieli delili 3 stotinky. Vlhová za nimi zaostala minimálne, hoci medzičasy naznačovali, že bude bojovať o prvenstvo. Mala však problémy s odmäkovým povrchom, podobne ako po nej ďalšia domáca top-favoritka, majsterka sveta Wendy Holdnenerová. Tá skončila napokon štvrtá, čo jej ale stačilo na definitívu zisku malého glóbusu v sezónnom hodnotení kombinácie.
 

Vlhová už dopoludnia predviedla skvelý výkon v superobrovskom slalome a pred druhou časťou súťaže sa zaradila medzi topfavoritky na víťazstvo. V slalome potom útočila z 12. miesta, keď na priebežnú líderku Talianku Sofiu Goggiovú strácala 1,31 s, ale na reálne konkurentky v boji o celkové poradie s výnimkou Holdenerovej mala náskok. V slalome jej nevyšla ideálne najmä spodná časť trate a priebežne sa zaradila na druhú priečku za Gisinovú, ktorá na Vlhovú po super-G strácala 22 stotín. Holdenerová potom po chybách nepotvrdila ambície na najvyšší stupienok a klesla až za Slovenku, ktorú však zdolala po prvej časti piata Brignoneová a pripísala si triumf. Goggiová klesla z prvej na ôsmu priečku.
 

"Som šťastná, že som dosiahla prvé pódium v kombinácii vo Svetovom pohári. Potešilo ma, že som zašla veľmi rýchlo v super-G, pretože túto disciplínu netrénujem až tak často. Slalomová trať sa mi páčila, nebola ľahká a ani podmienky neboli ideálne. Mám v pláne venovať sa v budúcnosti aj ďalším disciplínam, ale pôjdeme krok po kroku. V budúcej sezóne chcem jazdiť kombináciu a častejšie možno aj super-G, ale uvidíme," povedala na tlačovej konferencii Vlhová, ktorá mala v slalome druhý najlepší čas za Gisinovou.

 

V celkovom poradí SP sa Vlhová posunula na priebežnú tretiu priečku s 814 bodmi. V kombinácii, ktorá sa išla v prebiehajúcej sezóne iba dvakrát, skončila celkovo siedma. Na štarte chýbala suverénne vedúca pretekárka SP Mikaela Shiffrinová z USA.
 

Výsledky alpskej kombinácie v Crans Montane: 1. Brignoneová (Tal.) 1:46,47 min, 2. M. Gisinová (Švajč.) +0,03, 3. Petra VLHOVÁ (SR) +0,09, 4. Holdenerová (Švajč.) +0,26, 5. Brunnerová (Rak.) +0,38, 6. Mowinckelová (Nór.) +0,43. Celkové poradie SP (po 33 z 39 súťaží): 1. Shiffrinová (USA) 1513 b., 2. Holdenerová 952, 3. VLHOVÁ 814, 4. Weiratherová (Licht.) 797, 5. Goggiová (Tal.) 778, 6. Rebensburgová (Nem.) 767,... 101. Veronika VELEZ ZUZULOVÁ (SR) 22, ... 126. Barbara KANTOROVÁ (SR) 3. Konečné poradie SP v kombinácii (2 z 2): 1. Holdenerová 150, 2. Gisinová 109, 3. Brignoneová 100, 4. Bassinová (Tal.) 87, 5. Buciková (Slovin.) 68, 6. Siebenhoferová (Rak.) 65, 7. VLHOVÁ 60.

 © 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X