Vo Fiľakove reinštalovali výstavu Víťazstvá a prehry. Slovenský šport 1993 - 2012.

FIĽAKOVO 7. máj - Múzeum telesnej kultúry v SR v spolupráci s Hradným múzeom vo Fiľakove a Olympijským klubom v Lučenci otvorili 7. mája v priestoroch Mestského vlastivedného múzea vo Fiľakove výstavu "Víťazstvá a prehry. Slovenský šport 1993 - 2012.".

Otvorenia výstavy sa medzi inými zúčastnil aj primátor Fiľakova Jaromír Kaličiak. V rámci vernisáže odovzdal predstaviteľ OK Lučenec Jaroslav Žingor spolupracovníkom a športovcom z Fiľakova pamätné listy pri príležitosti 20. jubilea založenia OK Lučenec.

Výstava poskytuje prehľad o slovenskom športe v ére samostatnosti. Okrem bohatej fotografickej dokumentácie je obohatená aj o predmety, ktoré múzeu darovali alebo na výstavu zapožičali známi slovenskí športovci. Medzi vystavovanými predmetmi je napríklad strieborná medaila  z MS 2012 v ľadovom hokeji, pádlo bratov Hochschornerovcov, dres slovenskej futbalovej reprezentácie z úspešnej kvalifikácie na MS 2010, či „zlatá“ hokejka Jána Lašáka z MS 2002.

Reinštalácia výstavy v Mestskom vlastivednom múzeu potrvá do 27. júna 2014.

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X