Vo Fiľakove reinštalovali výstavu Víťazstvá a prehry. Slovenský šport 1993 - 2012.

FIĽAKOVO 7. máj - Múzeum telesnej kultúry v SR v spolupráci s Hradným múzeom vo Fiľakove a Olympijským klubom v Lučenci otvorili 7. mája v priestoroch Mestského vlastivedného múzea vo Fiľakove výstavu "Víťazstvá a prehry. Slovenský šport 1993 - 2012.".

Otvorenia výstavy sa medzi inými zúčastnil aj primátor Fiľakova Jaromír Kaličiak. V rámci vernisáže odovzdal predstaviteľ OK Lučenec Jaroslav Žingor spolupracovníkom a športovcom z Fiľakova pamätné listy pri príležitosti 20. jubilea založenia OK Lučenec.

Výstava poskytuje prehľad o slovenskom športe v ére samostatnosti. Okrem bohatej fotografickej dokumentácie je obohatená aj o predmety, ktoré múzeu darovali alebo na výstavu zapožičali známi slovenskí športovci. Medzi vystavovanými predmetmi je napríklad strieborná medaila  z MS 2012 v ľadovom hokeji, pádlo bratov Hochschornerovcov, dres slovenskej futbalovej reprezentácie z úspešnej kvalifikácie na MS 2010, či „zlatá“ hokejka Jána Lašáka z MS 2002.

Reinštalácia výstavy v Mestskom vlastivednom múzeu potrvá do 27. júna 2014.

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím