Vo veku 66 rokov zomrel známy športový lekár Pavol Petríček, ktorý viedol našich vodných slalomárov na OH 1996 aj 2000

Fotografia Pavla Petríčka na stránke KTK Liptovský Mikuláš.BRATISLAVA (SOV) – S oneskorením na Slovenský olympijský výbor dorazila smutná správa z Liptova. V piatok 3. novembra vo veku 66 rokov po dlhej ťažkej chorobe zomrel známy športový lekár MUDr. Pavol Petríček, ktorý dlhé roky pôsobil pri slovenskej reprezentácii vo vodnom slalome a na olympijských hrách 1996 v Atlante aj 2000 v Sydney viedol vodnoslalomársku časť výpravy. Posledná rozlúčka s členom Kanoe Tatra Klubu Liptovský Mikuláš bola 8. novembra v Závažnej Porube.

 

So športovcami začal Pavol Petríček ako lekár pracovať pri tíme hokejistov Partizána Liptovský Mikuláš. V tejto pozícii strávil osem rokov. Po vzniku samostatnej Slovenskej republiky sa stal reprezentačným lekárom slalomárov na divokej vode. A keďže mal dobré jazykové aj diplomatické schopnosti, na OH 1996 aj na OH 2000 bol nielen lekárom, ale aj vedúcim ich časti výpravy. Mal tak podiel na zlatých olympijských medailách Michala Martikána aj Petra Pavla Hochschornerovcov, ako i na ďalších medailách Martikána a Juraja Minčíka. O vodákov sa ako lekár staral dlhé roky, ale spolupracoval aj s futbalistami Závažnej Poruby a s hokejistami.

 

Okrem toho, že Pavol Petríček bol známy športový lekár, bol aj popredný ortopéd. V nemocnici v Liptovskom Mikuláši začal pôsobiť v roku 1976. O pätnásť rokov neskôr sa tam stal zástupcom primára na ortopédii, od roku 2000 tam bol primárom. Neskôr toto oddelenie prešlo pod traumatológiu. Od roku 2004 pôsobil v súkromnej sfére a mal viac času venovať sa svojim záľubám, medzi ktorými malo významné miesto aktívne športovanie. A to odporúčal aj svojím pacientom.

 

Posledné tri roky bojoval Pavol Petríček so zákernou chorobou, ktorú mali jeho lekárski kolegovia veľký problém diagnostikovať. Stále si však udržiaval kontakt so športom a osobitne s vodným slalomom. Často navštevoval lodenicu v Liptovskom Mikuláši.

 

Česť jeho pamiatke!

Autor: (sou)

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X