Vo veku 80 rokov zomrel olympionik a bývalý dvojnásobný medailista z ME vo veslovaní Albert Krajmer

Albert Krajmer na jednom zo stretnutí olympionikov. FOTO JÁN SÚKUPBRATISLAVA (SOV) – V pondelok 10. februára navždy dotĺklo srdce nášho veslárskeho olympionika Alberta Krajmera. Vlani 23. apríla oslávil rodák z Dolného Ohaja pri Šuranoch 80. narodeniny, žiaľ, ďalšieho výročia sa už nedožil.

Na olympijských hrách štartoval Albert Krajmer v roku 1956 v Melbourne, v dvojskife s Františkom Reichom nepostúpili z opravnej jazdy. Úspešný bol na majstrovstvách Európy, v roku 1955 získal v dvojskife s Reichom striebro, o rok neskôr bronz.

Aj v pokročilom veku prejavoval Albert Krajmer záujem o športové a olympijské dianie a zúčastnil sa na viacerých stretnutiach olympionikov – seniorov, ktoré v posledných rokoch zorganizovali Slovenský olympijský výbor a Slovenská asociácia olympionikov. Slovenský olympijský výbor vyjadruje hlbokú sústrasť rodine zosnulého aj Slovenskému veslárskemu zväzu.

Posledná rozlúčka s Albertom Krajmerom sa uskutoční v piatok 14. februára o 12:30 h na cintoríne v Slávičom údolí v Bratislave. Česť jeho pamiatke!

Autor: (sou)

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím