Vo veku 80 rokov zomrel olympionik a bývalý dvojnásobný medailista z ME vo veslovaní Albert Krajmer

Albert Krajmer na jednom zo stretnutí olympionikov. FOTO JÁN SÚKUPBRATISLAVA (SOV) – V pondelok 10. februára navždy dotĺklo srdce nášho veslárskeho olympionika Alberta Krajmera. Vlani 23. apríla oslávil rodák z Dolného Ohaja pri Šuranoch 80. narodeniny, žiaľ, ďalšieho výročia sa už nedožil.

Na olympijských hrách štartoval Albert Krajmer v roku 1956 v Melbourne, v dvojskife s Františkom Reichom nepostúpili z opravnej jazdy. Úspešný bol na majstrovstvách Európy, v roku 1955 získal v dvojskife s Reichom striebro, o rok neskôr bronz.

Aj v pokročilom veku prejavoval Albert Krajmer záujem o športové a olympijské dianie a zúčastnil sa na viacerých stretnutiach olympionikov – seniorov, ktoré v posledných rokoch zorganizovali Slovenský olympijský výbor a Slovenská asociácia olympionikov. Slovenský olympijský výbor vyjadruje hlbokú sústrasť rodine zosnulého aj Slovenskému veslárskemu zväzu.

Posledná rozlúčka s Albertom Krajmerom sa uskutoční v piatok 14. februára o 12:30 h na cintoríne v Slávičom údolí v Bratislave. Česť jeho pamiatke!

Autor: (sou)

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri