Vo Vtáčkovciach sa konalo na miestnej ZŠ podujatie Olympijského festivalu Slovenska

VTÁČKOVCE - Žiaci Základnej školy Vtáčkovce v okrese Košice - okolie sa pripravovali na podujatie Olympijského festivalu Slovenska dva týždne. Festival sme poňali ako blokové vyučovanie. Žiaci pracovali na hodinách Prírodovedy, Vlastivedy, TEV, Výtvarnej a Hudobnej výchovy a celá záujmová činnosť bola venovaná OFS. Olympijské kruhy, logo a nápisy vytvorili žiaci na školskom dvore z nazbieraných borovicových šišiek. S významom olympijských hier a pojmu fair play sa oboznamovali na hodinách slohu i čítania.

Dňa 19. 6. 2014 sa OFS zrealizoval. O 9,00 hod. začal otvárací ceremoniál: nástup žiakov na školskom dvore podľa tried. Keďže má ZŠ 5 tried, každá z nich mala jednu farbu olympijských kruhov. Na úvod pedagogička privítala všetkých účastníkov a vyzvala družstvá, aby sa predstavili. Každé družstvo malo tabuľku s označením svojej triedy, ktorú niesol veliteľ. Za znenia pochodových piesní sa jednotlivé družstvá predstavili a opäť zaradili. Následne bola donesená olympijská vlajka a žiak 4. ročníka prečítal sľub za účastníkov festivalu a jeho spolužiačka predniesla báseň o športe. Napokon bola zdôraznená myšlienka fair play a olympijský festival bol otvorený.
 
ˇ6iaci súťažili v šiestich disciplínach:
1. Skok vo vreci
2. Beh cez prekážky s loptičkou na lyžici
3. Hod kruhmi na určený bod
4. Skok do diaľky z miesta
5. Streľba hokejkou do prázdnej brány
6. Točenie gymnastickými kruhmi

Fotogaléria k článku

Autor: Alena Obžutová

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím